as.com

W meczu grupy C czwartej kolejki Ligi Mistrzów Atlético Madryt zremisowało przed własną publicznością z azerskim Qarabağem Agdam 1:1. W barwach gości cały mecz rozegrał Jakub Rzeźniczak. Polski obrońca zobaczył żółtą kartkę.

Dwa tygodnie temu mecz obu ekip zakończył się bezbramkowym remisem. Atlético, chcąc poprawić swoją sytuację w tabeli i zachować realne szanse na awans do fazy pucharowej, musiało dziś na własnym stadionie zwyciężyć.
Podopieczni Diego Simeone od pierwszych minut nie zachwycali jednak swoją grą. Wprawdzie dość często uderzali na bramkę rywala, ale były to strzały w większości niecelne. Mistrzowie Azerbejdżanu natomiast cierpliwie czekali na swoją szansę. Doczekali się w 40. minucie spotkania. Zagranie znanego z występów w Wiśle Kraków Wilde-Donalda Guerriera wykorzystał Michel i do przerwy goście sensacyjnie prowadzili w Madrycie.

Druga odsłona rozpoczęła się lepiej dla gospodarzy. Po dziesięciu minutach gry, precyzyjnym uderzeniem z dystansu do wyrównania doprowadził Thomas. Chwilę później sytuacja Azerów mocno się skomplikowała. Za faul na Diego Godínie czerwoną kartkę obejrzał Pedro Henrique i Qarabağ musiał od tego momentu radzić sobie w osłabieniu.
Gospodarze posiadali miażdżącą przewagę, ale pomimo gry w przewadze, nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Ponadto, oni także nie kończyli tego meczu w komplecie. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Stefan Šavić. Wynik meczu już się nie zmienił. Atletico sensacyjnie po raz drugi straciło punkty z mistrzem Azerbejdżanu i ich szanse na wyjście z grupy są niewielkie.

31.10.2017, 4. kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów, grupa C, Madryt, Wanda Metropolitano

Atlético Madryt – Qarabağ Ağdam 1:1 (0:1)
Thomas 55′ – Michel 40′

Atlético: Jan Oblak – Juanfran, Stefan Savić, Diego Godín, Filipe Luís – Thomas (Nicolás Gaitán 62′), Gabi, Ángel Correa, Saúl Ñíguez – Kévin Gameiro (Fernando Torres 69′), Antoine Griezmann.

Qarabağ: Ibrahim Šehić – Maksim Medvedev, Jakub Rzeźniczak, Rashad Sadygov, Ansi Agolli – Richard Almeida, Gara Garayev, Pedro Henrique, Wilde-Donald Guerrier (Elvin Yunuszade 63′), Míchel (Afran Izmailov 90′) – Ramil Sheydayev (Dani Quintana 72′).

Żółte kartki: Šavić, Torres – Sadygov, Rzeźniczak

Czerwone kartki: Stefan Šavić (88′, za drugą żółtą) – Pedro Henrique (59′, za faul)

Sędzia: Deniz Aytekin (Niemcy)