Celtic (Twitter)

W meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, Celtic przegrał z Bayernem 1:2. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Callum McGregor, natomiast dla Bawarczyków trafili Kingsley Coman i Javi Martínez

Od pierwszych minut przewagę mieli gospodarze, którzy powinni objąć prowadzenie. W pole karne idealną piłkę posłał James Forrest, a świetną okazję zmarnował Stuart Armstrong. Mimo przewagi Celticu, gola zdobyli goście.  Po wybiciu piłki przez Svena Ulreicha, błąd popełnili obrońcy i bramkarz Celticu, futbolówkę przejął Kingsley Coman i wpakował ją do pustej bramki. Ta bramka jednak nie powinna być uznana, ponieważ reprezentant Francji podczas przyjmowania piłki, pomógł sobie ręką. Niezłą okazję do wyrównania miał Moussa Dembélé, jednak jego strzał, po dośrodkowaniu Forresta, przeleciał obok słupka.

Od początku drugiej połowy Celtic dążył do wyrównania. Szansa na to była w 48. minucie. Stuart Armstrong uderzył sprzed pola karnego, ale świetnie zachował się Sven Ulreich i wybił piłkę na rzut rożny. Gospodarze w końcu dopięli swego.  Po podaniu Jamesa Forresta, gola zdobył Callum McGregor. Wynik remisowy nie utrzymał się jednak długo. Po dośrodkowaniu Davida Alaby, najwyżej wyskoczył Javi Martínez i pokonał bramkarza strzałem głową tuż przy słupku.

Ostatecznie Bayern mimo nie najlepszej gry, wygrał na wyjeździe z Celtikiem 2:1 i zapewnił sobie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów.