sportskeeda.com

W meczu na szczycie grupy H, Juventus pokonał na wyjeździe Seville 3:1. Dzięki temu zwycięstwu mistrzowie Włoch objęli prowadzenie w tabeli tej fazy Ligi Mistrzów.

Goście wcale nie byli faworytami tego spotkania, ze względu na fakt wielu kontuzji w ich zespole. Zagrać dziś nie mogli między innymi: Pjaca, Dybala, Higuain czy Lichtsteiner. Dodatkowo na niekorzyść Włochów, działał fakt, że Sevilla grała u siebie. Na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán była drużyna Grzegorza Krychowiaka jest niezwykle groźna, co udowodniła już w dziewiątej minucie. Wynik otworzył dla gospodarzy Pareja i wydawało się, że możemy być świadkami małej niespodzianki. Juventus jednak odzyskał kontrolę nad starciem, a pomagali im sami gospodarze. W pięć minut, pomiędzy 31′, a 36′ minutą z boiska wyleciał Vazquez. Od tego momentu Sevilla grała w dziesiątkę. Gdy jednak się wydawało, że gospodarze dotrwają z korzystnym dla nich wynikiem do gwizdka kończącego pierwszą połowę, jeszcze przed przerwą, z rzutu karnego wyrównał Marchisio. Po zmianie stron Juventus konsekwentnie dążył do tego, żeby z Hiszpanii wywieźć komplet punktów. Sevilla jednak broniła się dzielnie, niemalże do końca meczu. Dopiero w 84′ minucie, prowadzenie gościom dał Bonucci. Fani “Starej Damy” mogli więc odetchnąć z ulgą. Jeszcze raz do radości doprowadził ich Mandżukić, który w doliczonym czasie gry ustalił wynik spotkania na 1:3.

Sevilla: Rico – Rami, Pareja, Mercado – N’Zonzi, Mariano (76′ Kranevitter), Iborra, Vitolo, Escudero, Vazquez, Vietto (46′ Sarabia)
Juventus: Buffon – Alves, Bonucci, Rugani, Evra (72′ Sturaro) – Khedira, Marchisio, Pjanić (84′ Kean) – Cuadrado (87′ Chiellini), Madżukić, Alex Sandro

Sevilla – Juventus 1:3 (1:1)
1:0 – 9′ Pareja
1:1 – 45+2′ Marchisio (rzut karny)
1:2 – 84′ Bonucci
1:3 – 90+4′ Mandżukić

W drugim ze spotkań grupy H, Lyon pokonał na wyjeździe Dinamo Zagrzeb 1:0. Chorwaci wciąż nie trafili do siatki rywali w tej edycji Champions League, będąc najsłabszą drużyną w całych rozgrywkach, pod tym względem. Maciej Rybus wszedł na boisko w 88′ minucie spotkania.

Dinamo Zagrzeb – Olympique Lyon 0:1 (0:0)
0:1 – 72′ Lacazette