LM: Grad goli na Wembley! Barcelona wywozi cenne trzy punkty z Londynu

Give Me Sport

Dziś na Wembley rozegrano drugi mecz w grupie B, gdzie Tottenham podejmował Barcelonę. Goście zwyciężyli 2:4, a dublet ustrzelił Messi. Gospodarze po drugiej porażce mocno utrudnili sobie szansę na wyjście z grupy.

Już w 2. minucie worek z bramkami otworzył Coutinho. Wykorzystał zbyt dalekie wyjście Llorisa i wpakował piłkę do pustej bramki. Dobrą okazję na wyrównanie miał Kane. Napastnik Tottenhamu uderzył z około 30. metrów, lecz futbolówkę bez problemu łapie Ter Stegen. W 28. minucie goście podwyższyli prowadzenie. Philippe Coutinho posłał piłkę na kilka metrów przed polem karnym, a tam najlepiej odnalazł się Rakitić. Chorwat kapitalnym strzałem z dystansu pokonał golkipera gospodarzy. Do przerwy 0:2.

Na drugą połowę gospodarze wyszli niezwykle zmotywowani. Ich zaangażowanie i ambicje szybko przyniosły oczekiwany efekt. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Harry Kane zdobywając gola kontaktowego. Barcelona szybko odpowiedziała na straconą bramkę. Znakomitym zagraniem popisał się Jordi Alba, który posłał piłkę w pole karne. Ta została przepuszczona jednocześnie przez Coutinho i Suareza – trafiła do Messiego. Argentyńczyk strzałem po ziemi pokonał Llorisa. Tottenham jednak nie poddawał się i szybko zrewanżowali się za straconą bramkę. W 66. minucie Erik Lamela oddał strzał i ponownie dał szansę na remis swojej drużynie. Piłka dodatkowo odbiła się od Lengleta, co miało duży wpływ na interwencję Ter Stegena. W końcówce meczu istnieli już tylko gospodarze, ale popełnili jeden błąd, który z zimną krwią wykorzystał Messi. Mecz kończy się wynikiem 2:4.

3.10.2018, 2 kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów w grupie B, Wembley Stadium, Londyn

Tottenham – Barcelona 2:4 ( 0:2 )

Harry Kane 52′, Erik Lamela 66′ – Philippe Coutinho 2′, Ivan Rakitić 28′, Lionel Messi 56′, 90′

Tottenham: Hugo Lloris – Kieran Trippier, Toby Alderweireld, Davinson Sánchez, Ben Davies – Harry Winks, Victor Wanyama(Eric Dier 57′) – Lucas Moura, Erik Lamela(Fernando Llorente 79′), Son Heung-min(Moussa Sissoko 66′) – Harry Kane

Barcelona: Marc-André ter Stegen – Nélson Semedo, Gerard Piqué, Clément Lenglet, Jordi Alba – Arthur Melo(Arturo Vidal 87′), Sergio Busquets(Thomas Vermaelen 90+1′), Ivan Rakitić – Lionel Messi, Philippe Coutinho(Rafinha 83′), Luis Suárez

Żółte kartki: Toby Alderweireld, Victor Wanyama, Erik Lamela, Harry Kane, Eric Dier – Arthur Melo, Sergio Busquets

Sędzia: Felix Zwayer