LM: Dwie bramki Lewandowskiego nie wystarczyły! Remis na Camp Nou (Wideo)

Robert Lewandowski

fcbarcelona.com

Inter Mediolan ma patent na Barcelonę. Tym razem padł remis 3:3. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski.

Przed czwartą serią gier “Blaugrana” zajmowała trzecią pozycję w swojej grupie. Stało się tak przez zeszłotygodniową porażkę z Interem w Mediolanie 0:1. Powtórzenie historii z zeszłego sezonu, czyli wiosna gra jedynie w Lidze Europy byłoby katastrofą dla Katalończyków. Dlatego nie dziwi ich poważne podejście do tego spotkania od pierwszego gwizdka. Ale do ostatniego gwizdka mieliśmy kilka zwrotów akcji.

Na bramkę jednak kibice czekali dość długo, bowiem do 40. minuty. Wtedy Raphinha ambitnie utrzymał piłkę przy linii, podał do Sergi Roberto, a ten znalazł Ousmane’a Dembele w polu karnym. Francuzowi nie pozostało nic innego, jak dobicie futbolówki z najbliższej odległości. Gospodarze mocno przycisnęli w końcówce pierwszej połowy i dało to pozytywny efekt.

Dość niespodziewanie Barcelona szybko otrzymała cios na początku drugiej połowy. Mocno przysnęła defensywa gospodarzy, co wykorzystał Nicolo Barella.

Nie minął kwadrans, a Inter przejął inicjatywę i prowadził już w tym meczu. Tym razem do siatki trafił Lautaro Martinez, czujnie zachowując się w polu karnym.

Gospodarze długo pracowali na odpowiedź i by wyjść z tego zamroczenia. Udało się w 82. minucie. Do siatki wreszcie trafił Robert Lewandowski, dając nadal nadzieje na pozostanie w Champions League! Tym samym zdobywając 90. bramkę w Lidze Mistrzów.

Lewandowski dał nadzieje, ale na nich się skończyło. W samej końcówce Barcelonę dobił Robin Gosens po świetnej akcji Interu.

Wtedy jednak ponownie to polski napastnik wziął sprawy w swoje ręce. Lewandowski znakomicie trafił z rzutu karnego!

Końcówka obfitowała w wielkie emocje. Czerwoną kartkę zobaczył szkoleniowiec Interu – Inzaghi. Ostatecznie padł remis i aż sześć bramek tego wieczoru. Sytuacja Barcelony mimo wszystko pozostaje skomplikowana w tabeli. Nadal jest trzecia i ma trzy punkty straty do Interu.

12.10.2022, 21:00,  Spotify Camp Nou (Barcelona), Liga Mistrzów

FC Barcelona – Inter Mediolan 3:3 (1:0)

Dembele 40′, Lewandowski 82′, 90’+ – Barella 50′, Martinez 63′, Gosens 89′

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto (73. Kessié), Piqué, Eric García, Alonso (72. Balde) – Gavi, Busquets (C) (65. de Jong), Pedri – Dembèlé, Lewandowski, Raphinha (64. Fati).

Inter Mediolan: Onana – Škriniar (C), de Vrij, Bastoni (85. Acerbi) – Dumfries, Barella (85. Asllani), Çalhanoğlu (76. Gosens), Mchitarjan, Dimarco (66. Darmian) – L. Martínez, Džeko (76. Bellanova).