LM: Barcelona z awansem do 1/4 Ligi Mistrzów, koncert Messiego

Dziś na Camp Nou, Barcelona podejmowała Chelsea w ramach rewanżu w 1/8 fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Gospodarze pewnie ograli zespół z Londynu 3:0, a dublet w tym spotkaniu zdobył Lionel Messi. Tym samym Blaugrana melduje się w kolejnej fazie tych rozgrywek.

Piorunująco ten mecz rozpoczęła Barcelona, a konkretnie Messi. Już w 3. minucie po podaniu Luisa Suáreza zdołał pokonać belgijskiego bramkarza. Kolejny cios gospodarze zadali w 20. minucie. Messi wykorzystał błąd zawodnika gości, w swoim indywidualnym rajdzie minął trzech obrońców, po czym podał do Dembélé. Ten z dużą pewnością i śmiałością pokonał golkipera przyjezdnych. Chelsea po stracie drugiej bramki włączyła wyższy bieg, zaczęła wywierać pressing na zawodników Barcy, niestety nie wiele z tego wynikało. Zaś Barcelona z upływem czasu  kontrolowała coraz bardziej to spotkanie, pewnie prowadziła piłkę. Przed przerwą gola kontaktowego z rzutu wolnego mógł zdobyć Marcos Alonso. Oddał celny, precyzyjny strzał, lecz futbolówka trafiła w słupek. Do przerwy 2:0.

Druga połowa również przyniosło nam sporo emocji. Bramkę kontaktową dla gości mógł zdobyć Giroud, lecz nie potrzebnie odgrywał później piłkę do Marcosa Alonso. Chwilę później francuz otrzymał żółty kartonik za niesportowe zachowanie – dyskutował z arbitrem odnośnie faulu, którego nie było. Chelsea próbowała, walczyła, a nawet przez pewien okres dominowała. Obrona gospodarzy wyglądała czasem wręcz rozpaczliwie, niestabilnie. Gdy wydawało się, że przyjezdni strzelą gola kontaktowego, Barca zadała trzeci cios. Po kapitalnej akcji piłkę w siatce ponownie umieścił Messi. Warto podkreślić, że Argentyńczyk dwukrotnie złapał Belga na wykroku – zarówno przy pierwszej jak i przy drugiej bramce. Blaugrana w każdą upływającą minutą chciała uspokoić to spotkanie, nie chciała popełnić błędu i jednocześnie nie dopuścić do straty bramki. Ten plan udało im się zrealizować, mecz kończy się wynikiem 3:0.