UEFA.com

Finał Ligi Mistrzów bez Roberta Lewandowskiego. Jego zespół wygrał u siebie 2:1 z Atletico w rewanżowym meczu, lecz bilans bramkowy okazał się dla nich niekorzystny (gole na wyjeździe). W pierwszym starciu Atletico pokonało Niemców 1:0.

Rewanżowe spotkanie od początku należało do podopiecznych Guardioli. Pierwszą sytuację miał Boateng po stałym fragmencie gry, ale uderzenie głową poszybowało nad poprzeczką. Odpowiedzieć próbowali przyjezdni, a konkretnie Gabi, lecz jego dwie próby skutecznie powstrzymywał Manuel Neuer. Kilka chwil później „setkę” miał Robert Lewandowski, jednak w kulminacyjnym momencie musiał uznać wyższość Oblaka. Bramkarz Atletico po profesorsku skrócił kąt, a potem instynktownie nogami zatrzymał groźny strzał naszego rodaka. W 31.minucie goalkeeper był już bezradny, bo fenomenalną bombę z rzutu wolnego posłał Xabi Alonso. Gracz niegdyś Liverpoolu kopnął w środek bramki. Kibice madryckiego klubu mogli się bardziej pogłębi w rozpaczy, ponieważ w swoim polu karnym rywala za koszulkę pociągał Gimenez. W roli poszkodowanego wystąpił Javi Martinez. Pełny nadziei do wymierzenia sprawiedliwości ruszył Thomas Muller, ale wybornie zachował się Oblak, parując zagranie w lewy kierunek. Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy.

Po wznowieniu śmielej do ataków ruszyli piłkarze z Hiszpanii, co najlepiej udokumentowali w 54.minucie, kiedy to fenomenalne podanie Torresa wykorzystał Griezmann. Francuski napastnik okazał się bezlitosny dla Neuera w indywidualnym pojedynku. Ten fakt zmobilizował mistrzów Niemiec do cięższej pracy w ofensywie. Zaskoczyć Oblaka próbował m.in. David Alaba z dystansu. Na szesnaście minut przed zakończeniem nadzieja powróciła do kibiców z Monachium, ponieważ składną akcję wykończył Robert Lewandowski. Snajper nie spudłował z kilku metrów. Jedenaście minut później wyrównać powinni podopieczni Simeone, lecz perfekcyjnie jedenastkę Torresa wybronił Neuer, rzucając się w lewy sektor bramki.

Arbiter do regulaminowego czasu dodał pięć minut, ale z tego bonusu nie skorzystała z żadnej ze stron.

Atletico Madryt w wyniku lepszego bilansu awansowało do upragnionego finału Ligi Mistrzów. Jutro rozstrzygnie się, kto będzie ich rywalem (Real Madryt – Manchester City).

Bayern Monachium 2:1 Atletico Madryt

Strzelcy:

1:0 Alonso (31′)

1:1 Griezmann (54′)

2:1 Lewandowski (74′)

Żółte kartki: Martinez (84′) – Gimenez (33′)

Skład gospodarzy: Neuer – Alaba, Boateng, Lahm, Martinez – Costa (73′ Coman), Alonso, Vidal, Müller, Ribery – Lewandowski

Skład gości: Oblak – Juanfran, Godín, Giménez, Filipe Luís – Gabi, Fernández (46′ Carrasco), Koke (90+3′ Savić), Saúl Ñíguez – Griezmann (82′ Partey), Torres