La Liga: Podział punktów między Alaves, a Leganes

Deportivo Alaves

Na inaugurację 17. kolejki La Ligi Santander Deportivo Alaves mierzyło się z drużyną walczącą o utrzymanie – Leganes. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Mecz nie miał jakiegoś wielkiego tempa, szczególnie pierwsza połowa. Głównie to gospodarze próbowali narzucić swoje warunki gry dłużej utrzymując się przy piłce. Jednakże to goście jako pierwsi objęli prowadzenie. W 43. minucie Martin Braithwaite wykorzystał podanie od Kevina Rodriguesa z lewej strony i bez problemu umieścił piłkę w siatce. Po zmianie stron Leganes zostało całkowicie odcięte od jakich kolwiek prób strzałów, rzadko też przebywali na połowie rywala. Alaves dzięki swojej walce i determinacji wyrównało w 81. minucie po trafieniu Joselu. Goście wciąż pozostają w strefie spadkowej, a Alaves musi powoli patrzeć w tył, jeśli nie chce się tam znaleźć.