[ZAPIS LIVE] Ostatni sprawdzian biało-czerwonych przed mundialem, gramy z Litwą!

Reprezentacja Polski

Reprezentacja Polski, Polska / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Nie ukrywajmy, zwycięstwo jest obowiązkiem. Choć mecze z Litwinami przed ważnymi imprezami to już tradycja, to zarówno przed mundialem w 2006, jak i przed Euro 2016, nie udało nam się ich pokonać. Dzisiaj znowu przetestujemy grę na trzech obrońców i dość ciekawą parę rozgrywających – Góralski i Krychowiak. Pamiętajmy też, że za dwa dni mundiali fajnie by było jakby żaden litewski drwal nie wjechał w nogi któregoś z naszych reprezentantów.

19:54 Z dobrymi nastrojami na Senegal – tyle można o tym meczu powiedzieć. Tryumfujemy na Stadionie Narodowym z Litwą 4:0, po golach Lewandowskiego (dwóch), Kownackiego i Błaszczykowskiego. Za czytanie relacji dziękuje Michał Kozłowski.

90+3′ Koniec, wygrywamy 4:0 z Litwinami!

90+1′ Już można chyba podsumowywać mecz – zagraliśmy bardzo przyzwoicie. Do Rosji polecimy z wysokimi moralami, co było w sumie największym celem tego spotkania.

88′ Trzy minuty zostaną doliczone do podstawowego czasu gry.

85′ Bardzo głodny gola jest dzisiaj Łukasz Teodorczyk, to już chyba trzecia czy czwarta próba Polaka.

83′ 4:0! Nie było flashbacków z Portugalią, pewny strzał Kuby.

82′ Rzut karny dla Polaków! Jankauskas zagrywa piłkę ręką, do piłki podejdzie Błaszczykowski.

77′ Wchodzi na murawę Piotr Zieliński, zastępując Krychowiaka.

74′ Włączyli szósty bieg biało-czerwoni, teraz Teodorczyk mógł strzelić kolejną bramkę, jednak uderzył niecelnie.

73′ Świetna akcja pozycyjna podopiecznych Adama Nawałki, rewelacyjne podanie Bereszyńskiego do jego klubowego kolegi, Kownacki nie mógł tego nie strzelić.

72′ Teraz już pełnoprawne 3:0! Pierwszy gol Kownackiego w kadrze.

70‘ Na ostatnie 20 minut na murawę wejdzie Jakub Błaszczykowski.

69′ A jednak wciąż 2:0. Krychowiak pomagał sobie ręką przy przyjęciu piłki.

68′ Zamieszanie w polu karnym Litwinów wykorzystał Grzegorz Krychowiak posyłając piętką piłkę do siatki. Brawo!

66′ No i wykrakałem, 3:0! Co za gol Krychowiaka!

64′ Wieje nudą ta druga połowa, w sumie spokojny wynik zaliczony, więc teraz tylko zachować czyste konto i robota odhaczona.

59′ Trochę niepokoi fakt, że po zejściu Lewandowskiego gramy zdecydowanie gorzej.

57‘ Bardzo agresywnie zaczęli Litwini tą II połowę, nie wróży to dobrze.

53‘ Daryyvas Sernas ukarany żółtą kartką po brutalnym faulu na Bereszyńskim.

52′ Kolejna zmiana w polskiej kadrze, za Jana Bednarka wchodzi Michał Pazdan.

48′ Podobnie jak w I połowie Litwini starają się przejmować inicjatywę. Nieumiejętnie.

46′ Parę zmian w polskiej kadrze. Na boisku Piszczek, Szczęsny i Teodorczyk.

45+1′ Koniec I połowy, wracamy za 15 minut.

45′ Fatalny błąd Girdvainisa, przed szansą stanął Jacek Góralski, ale Bartkus był szybciej przy piłce.

43′ Świetnie broni Łukasz Fabiański! Strzał Sernasa zza pola karnego był bardzo groźny.

41′ Żartowałem. Mieliśmy właśnie świetną szansę na 3:0, ale Dawid Kownacki trafił wprost w Bartkusa.

40′ Zacięła nam się gra po tej drugiej bramce, pewnie będziemy już tak chcieli wytrwać do przerwy.

36′ Niecelny strzał Arkadiusza Milika zza pola karnego, mógł podać do wybiegającego Bartosza Bereszyńskiego i byłaby 100% sytuacja.

33′ 2:0! Ależ bramka Roberta Lewandowskiego z rzutu wolnego!

31′ Faulowany Milik przed polem karnym, będziemy mieli rzut wolny z dogodnej pozycji.

28‘ Wrzutka Macieja Rybusa z narożnika, jednak zbyt głęboka i piłkę łapie Bartkus.

26‘ Schodzi z boiska Fedor Cernych, znany z występów w Jagielloni, w jego miejsce Justas Lasickas

24′ Piękne dogranie Krychowiaka do Bereszyńskiego, ten zgrał do środka, ale jednak litweski obrońca był szybszy. Wciąż 1:0.

22′ Tak w ogóle to świetny mecz rozgrywa Jacek Góralski. Taki polski, uboższy Gattuso.

20′ Bardzo dobra akcja Polaków, nieco za mocna wrzutka Kownackiego do Rybusa, który podał do Roberta Lewandowskiego, a ten mocnym strzałem wyprowadził nas na prowadzenie.

19′ GOOOOOL, ROBERT LEWANDOWSKI!

17′ Nie porywa nas niczym ten mecz póki co, może to i lepiej.

13′ Staram się na bieżąco śledzić też ten mecz na Twitterze i łapie mnie ogromne zażenowanie jak czytam te wszystkie atencyjne wpisy na temat tego meczu od dziewczyn z jakimś głębokim cytatem po angielsku w tle. Zdecydowanie gorsze od przysłowiowej “januszerki”.

11′ Każdy upadek naszego piłkarza powoduje u mnie dosłownie lekkie zatrzymanie akcji serca i odpala się protokół “glik_siatkonoga.exe”

8′ Świetna akcja Kownackiego i Rybusa na lewym skrzydle, jednak Litwini wybijają na aut.

5‘ Póki co Litwa z lekką przewagą, asekuracyjnie gra Polska te pierwsze minuty.

3′ Tymczasem Litwini już zdążyli strzelić nam gola. Darvyydas Sernas był jednak na spalonym.