[LIVE] Polacy zaczynają el.EURO od zwycięstwa!

Reprezentacja Polski - Jakub Błaszczykowski, Piotr Zieliński, Thiago Cionek, Arkadiusz Milik / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

22:37 Wygraliśmy w naprawdę niezłym stylu. W końcu doczekaliśmy się zwycięstwa Polski prowadzonej przez Jerzego Brzęczka. Liga Narodów to już przeszłość, teraz te el.EURO na nowo zweryfikują polską kadrę.

90+4′ Koniec! Wygrywamy 1:0 z Austrią!

90+3′ JEZU CHRYSTE, SZCZĘSNY! Boska interwencja po strzale Alaby.

90+1′ Schodzi Kamil Grosicki, w jego miejsce wejdzie Michał Pazdan.

89′ MARC JANKO OBOK! Austriak minimalnie pomylił się w tym strzale głową.

88‘ Trochę zbyt spokojnie Polacy podeszli teraz do wybicia piłki i mogło to się skończyć wyjątkowo frajerskim golem.

85′ Co za zaangażowanie Polaków! Nawet ze straconej piłki potrafimy skleić jakąś składną akcję. Najlepszy mecz biało-czerwonych za kadencji Brzęczka.

81′ Schodzi Valentino Lazaro, który napsuł dzisiaj sporo krwi polskim obrońcom. Za niego Mark Janko.

77′ Na trybunach odśpiewany hymn Polski, nasi kibice dominują na Ernst Happel Stadiu.

75′ ALEŻ TO BYŁA SZANSA NA 2:0! Kapitalne podanie Lewandowskiego do Piątka, a ten minimalnie obok słupka.

73′ Strzał Klicha z dystansu, jednak zbyt niecelny, zbyt lekki, zbyt przewidywalny i nic z tego nie wyszło.

72′ 28 bramka Polaka w sezonie, wow!

69‘ Zamieszanie po rzucie rożnym świetnie wykorzystuje wprowadzony chwilę wcześniej Krzysztof Piątek. Austria musi gonić!

68′ PIO, PIO, PIO, PIO! 1:0 DLA POLSKI!

67′ Zadrżeliśmy przez chwilę. Strzał Arnautovicia z rzutu wolnego parę centymetrów obok bramki.

64′ AJEZUSMARIA, CO ZA AKCJA POLAKÓW! Dobry przerzut Frankowskiego (szok) do Piątka, ten z pierwszej piłki do wbiegającego Grosickiego, który mógł od razu strzelać na bramkę Lindnera. Ale wciąż 0:0.

62‘ Mecz się w miarę ożywił. Najpierw Polacy byli blisko stworzenia zagrożenia, ale strzał Klicha został zablokowany, a potem Austriacy wyszli z kontrą, tylko że Lazaro uderzył niecelnie.

60′ Przemysław Frankowski nadal nie wszedł dobrze w mecz, kolejna strata.

59′ Z powodu kontuzji boisko opuszcza Piotr Zieliński… W jego miejsce Krzysztof Piątek.

56′ Niecelny strzał Arnautovicia z dystansu, ostatnie parę minut pod dyktando gospodarzy,

55′ Dobrze rozegrany rzut wolny przez Austriaków, gdyby Sabitzer celnie uderzył mogłoby być 1:0. Wcześniej żółtą kartką napomniany Bartosz Bereszyński.

52‘ Polacy wychodzili akcją trzech na dwóch, ale Przemysław Frankowski chyba jeszcze nie wszedł zbyt dobrze w ten mecz i źle podał.

51′ Po wejściu Frankowskiego przeszliśmy na ofensywne 4-2-3-1.

49′ Austriacy zaczęli tę połowę od niezłej centry w pole karne, od początku starają się przejąć inicjatywę.

46′ Zaczynamy II połowę. Ciekawa zmiana w polskich szeregach. Schodzi Milik, wchodzi Frankowski.

21:35 Do przerwy nie gramy źle. Austriacy nas na początku przycisnęli, ale ostatnie minuty zdecydowanie należały do nas. Teraz tylko czekać na drugie 45 minut.

45′ Do przerwy 0:0

44′ Świetnie Zieliński zaczął akcję Polaków, zagrał do Mateusza Klicha, a ten po raz kolejny źle wrzucił. I to nie tylko on ma z tym problem, tylko wszyscy nasi zawodnicy w dzisiejszym meczu.

42‘ Niezła akcja biało-czerwonych, gdzie mieliśmy CZTERY szanse na zdobycie gola, a kończymy na rzucie rożnym.

38′ Nudniejszy okres w tym – mimo wszystko – żywym meczu. Przy piłce Polacy.

35′ Wrzutka Grosickiego po rykoszecie, będziemy mieć korner.

31‘ David Alaba w tym meczu to jakieś jedno wielkie nieporozumienie. Typ ma rozregulowany celownik o jakieś 10 metrów, nawet ze stojącej piłki.

27′ Dobry strzał Zielińskiego, broni Lindner. Polacy dochodzą do głosu!

26′ Pogubili się Austriacy w obronie, prawie tak jak pogubił się Grosicki po ich minięciu. I tak zamiast dobrej akcji mieliśmy wrzutkę do liniowego.

24‘ Strzał głową Kamila Glika w sam środek bramki Lindnera.

21′ David Alaba przysłowiowo postraszył gołębie na stadionie i od bramki wznowi Szczęsny.

19′ Teraz wydarzyła się tak chaotyczna akcja, że aż nie wiem jak ją opisać. Sześciu naszych było w polu karnym, każdy był przy piłce, ale jakoś żaden nie strzelił. A jak już strzelił to zablokowali Austriacy.

14′ Rewelacyjne przyjęcie Lewandowskiego i odegranie do Piotra Zielińskiego. Ten położył na ziemię obrońcę z Austrii i wrzucił absolutnie do nikogo, ale to już jakieś pocieszenie biorąc pod uwagę co na razie prezentujemy.

12′ Pierwsze minuty zdecydowanie pod dyktando Austriaków.

8′ Kapitalna interwencja Szczęsnego po strzale Marcela Sabitzera!

6‘ Grosicki dobrze przedłużył piłkę, do której sam zresztą pobiegł i wywalczyliśmy pierwszy rzut rożny.

4′ Pierwsza groźniejsza akcja Austrii, podanie w pole karne przejęte jednak przez Polaków.

1′ ZACZYNAMY!

20:40 Obie drużyny wychodzą już na boisko.

20:30 Zdania co do faworyta tego meczu są podzielone. I faktycznie ciężko przed tym spotkaniem wskazać kto ma większe szanse na zwycięstwo. U bukmacherów minimalnie większe szanse na jednak Austria.

20:15 Tak natomiast zagrają Austriacy

20:10 Takim składem na dzisiejsze spotkanie wyjdą biało-czerwoni.

20:00 Czy Jerzy Brzęczek wygra pierwszy mecz w roli selekcjonera reprezentacji Polski? A może to Austria podtrzyma świetną passę, gdyż od EURO 2016 we własnym kraju przegrali tylko dwukrotnie. Tego dowiemy się pewnie przed 23:00, a na relację live z tego spotkania zaprasza Michał Kozłowski.