spox.com

Za relację dziękuje Michał Kozłowski, jednocześnie zapraszając na swojego Twittera.

22:42 Zawodnikiem meczu wybrany Weiser!

22:37 Tego raczej nikt się nie spodziewał, ale futbol potrafi mieć wiele scenariuszy. Niemcy zagrali profesorkę, świetne występy Toljana, Gnabrego, Meyera, Weisera. Gdyby patrzeć tylko na ten mecz, zwycięstwo jak najbardziej zasłużone.

90+4′ KONIEC! A WIĘC NIEMCY!

90+2′ Zbyt głębokie wrzutki Gaji i Williamsa, chyba koniec marzeń Hiszpanów.

90+1′ Jeszcze 4 minuty nadziei Hiszpanów.

89′ Żółtą kartką ukarany Vallejo.

88′ Dokładnie, maszyny.

87′ Ostatnia zmiana w niemieckiej kadrze, za Phillipa wchodzi Oztunali.

86′ Z rzutu rożnego wznowią Niemcy, szanse Hiszpanów gasną z kazdą kolejną minutą.

83′ Zmiany w obu ekipach. Za Habebera wchodzi Kohr, a za Llorente ujrzymy Mayorala.

81‘ Schodzi z boiska Gnabry, na ostatnie 10 minut, w jego miejsce ujrzymy Amiriego.

80′ Zbyt czytelnie gra Deulofeu, zbyt niedokładnie grają Niemcy.

79′ Mają teraz Hiszpanie rzut wolny z dobrej pozycji, w dodatku żółtą kartką ukarany Meyer.

78‘ Hiszpanie przejmują inicjatywę, Niemcy zamknięci we własnym polu karnym.

76′ Poszedł z dobrą akcją Bellerin, ale źle odegrał mu piłkę Williams.

73′ CO ZA AKCJA CEBALLOSA! Minimalnie pomylił się Hiszpan przy uderzeniu z dystansu.

72′ Druga zmiana w kadrze Hiszpanii, schodzi Sandro, wchodzi Inaki Williams.

71′ Za szybko Gnabry próbował oddać strzał, wciąż mamy 1:0.

68′ Niedokładnie, brzydko i niechlujnie grają Hiszpanie. Gdyby mecz zakończył się obecnym wynikiem, byłoby to w 100% zasłużone.

66′ Zakotłowało się pod bramką Hiszpanów! Najpierw padł w polu karnym Meyer, potem dobijał Gnabry, ostatecznie od bramki wznowił Kepe.

65′ Dosłownie kilka milimetrów zabrakło, a Gnabry miałby asystę turnieju.

62′ Dani Ceballos swoją pierwszą siatkę założył dopiero w 62 minucie. Niechlubny rekord, jak na niego.

61′ PRZYCISNĘŁY TERAZ OBYDWIE EKIPY! Płaski strzał Gnabrego, broni Kepa.

60′ Ależ mecz nabrał rumieńców! Strzał Meyera jakimś cudem jednak zablokowany.

58′ SAUL! Świetny strzał Hiszpana, jeszcze lepsza obrona Pollersbecka.

57′ Kolejny korner dla Hiszpanów, coraz groźniejsze te ataki La Furia Roja.

54′ Weiser próbował sił w indywidualnej akcji, ale jedyną korzyścią jaka z tego wyszła była żółta kartka dla Llorente za… protesty.

52′ Kolejna żółta kartka dla naszego zachodniego sąsiada, tym razem kartonik obejrzał Niklas Stark.

51′ Mamy pierwszą zmianę w meczu, z boiska schodzi Jonny, w jego miejsce Gaya.

50′ Żółtą kartką ukarany został Haberer.

49′ Hiszpanie spokojnie rozgrywają piłkę, coś czego brakowało im w pierwszej połowie.

46′ Zaczynamy drugą część spotkania!

21:38 Niemcy do przerwy zasłużenie prowadzą. Nie spodziewałem się, że tak dobrze zagrają na całej długości boiska. Świetne spotkanie rozgrywają Toljan i Weiser, na plus też Meyer. A Hiszpanie? Saul i Deulofeu kompletnie pod grą.

45′ Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Niemcy na jednobramkowym prowadzeniu.

43′ Żółtą kartką ukarany Saul. Kompletnie niewidoczny w tym spotkaniu jest reprezentant Hiszpanii.

41′ Dośrodkowanie na głowę Weisera nie było idealne, Niemiec miał bardzo ciężką pozycję, ale zamienił to w piękną bramkę głową!

40′ GOOOOOOOOL! Ależ bramka Weisera!

38′ Błąd Bellerina, gdyby Gnabry się nie poślizgnął byłaby szansa na pierwszą bramkę w tym meczu.

36′ Faul na Arnoldzie, Niemcy będą mieć świetną szansę na przetestowanie swojej najgroźniejszej broni, czyli dośrodkowań.

34′ Błąd Weisera, przy piłce La Furia Roja.

33′ Czyżby Hiszpanie zaczynają się budzić? W kwestii widowiska, oby.

31‘ Dosłownie momentalny przerywnik na akcję podopiecznych Alberta Celadesa, z której i tak nic nie wyszło.

29‘ Hiszpanie mają w tym momencie problem… wyjść z własnej połowy.

27′  Rewelacyjny pressing narzucili Niemcy, powiedzieć, że Hiszpania jest w w kropce to jak nic nie powiedzieć.

26′

23‘ Nieporozumienie w szykach zawodników w białych koszulkach, od autu wznowi Hiszpania.

21′ Niesamowicie groźni są Niemcy po dośrodkowaniach! Znowu strzelam Gnabry, tym razem broni Kepa.

19′ Od kilku minut spotkanie toczy się w środkowej strefie boiska.

16′ GNABRY! Oj, tylko boczna siatka po tym strzale.

15′ Tak jak Pan Leszek powiedział.

13′ Dobra centra Deniego Ceballosa na głowę Bellerina, ale strzał Hiszpana był niecelny.

12′ Hiszpanie z kolejnym rzutem rożnym.

9′ Teraz z kolei inicjatywę przejęli nasi zachodni sąsiedzi. Z dystansu uderzał Arnold, jednak niecelnie.

7′ Max Meyer! Świetne dośrodkowanie na głowę Niemca jednak nie skończyło się bramką, Hiszpanów uratował słupek.

6′ Pierwsza konkretna akcja Niemców, centrostrzał Meyera jednak został sparowany przez Kepe na korner.

5′ Hiszpania w ostrej ofensywie, Niemcy stłumieni.

3′ Pierwszy korner w spotkaniu dla Hiszpanów, jednak bez zagrożenia dla bramki strzeżonej przez Juliana Pollersbecka.

2′ Nerwowo grają Niemcy, póki co Hiszpania w ofensywie.

1′ Zaczynamy!

20:43 Czas na hymny obu krajów.

20:37 Obie drużyny już za moment wyjdą na murawę.

20:21 Nie ukrywajmy, faworytem tego spotkania są Hiszpanie, którzy posiadają imponującą średnią trzech bramek na mecz. Zadaniem Niemców będzie przede wszystkim dobra gra w defensywie i od czasu do czasu wychodzenie z kontratakami.

20:15 Składy: