Lipsk remisuje z Bayernem w hicie kolejki

Twitter FC Bayern

RB Lipsk zremisował z Bayernem Monachium 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Emil Forsberg z rzutu karnego, za to dla Bawarczyków trafił Robert Lewandowski.

Do końca podstawowego czasu pierwszej połowy jej najlepszym opisem byłby fakt, iż napastnicy Lipska mieli zdecydowanie więcej roboty w destrukcji, aniżeli w ataku. Bayern zupełnie zdominował grę zakładając skuteczny pressing, znacznie przeważając w posiadaniu piłki i szybko podchodząc pod bramkę rywala. Wynik już w 3. minucie otworzył Robert Lewandowski. Na lewej stronie Thomas Mueller zabrał piłkę Klostermannowi, wykorzystał dezorganizację w szeregach defensywy rywala, podał ją do Lewego, a ten bez problemu wykończył sytuację sam na sam z bramkarzem. Tak właściwie wyglądała cała pierwsza połowa. Lipsk nie miał zupełnie nic do powiedzenia, a Bayern sprawiał wrażenie, jak gdyby bawił się ze swoim przeciwnikiem. W 38. minucie sędzia wskazał na rzut karny dla Bawarczyków po faulu Sabitzera na Hernandezie, jednak po weryfikacji VAR okazało się, że nie było przewinienia. Jedenastkę natomiast w doliczonym czasie otrzymała drużyna gospodarzy po faulu francuskiego obrońcy na Poulsenie. Stały fragment pewnie na gola zamienił Emil Forsberg i pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem, którego z przebiegu meczu nikt się nie spodziewał.

Po zmianie stron gospodarze stanowili zupełnie inną drużynę niż przed przerwą. Można by rzecz, że wręcz rzucili się na mistrzów Niemiec, nieco skonfundowanych stratą bramki w ostatnich sekundach pierwszej części spotkania. Nie przyniosło im to prowadzenia, natomiast niewiele brakowało i utraciliby remis, gdy futbolówkę z linii bramkowej ofiarnie wybił Konate. Mecz stał się wyrównany, dzięki czemu obie ekipy miały kilka okazji na zmianę rezultatu. Bayern wielokrotnie uratował fenomenalnie dziś dysponowany Manuel Neuer, a Die Bullen mieli sporo szczęścia tuż przed końcowym gwizdkiem, gdy po dośrodkowaniu Kimmicha z rzutu wolnego Nicklasowi Suele do pełni radości zabrakło dosłownie kilku centymetrów.

RB Lipsk pozostaje liderem niemieckiej ekstraklasy, z kolei Bayern plasuje się na trzeciej lokacie, tuż za Borussią Dortmund.