Lipiec 2022 roku nową datą Mistrzostw Europy kobiet
Mistrzostwa Europy kobiet, których gospodarzem będzie Anglia, zostaną przesunięte na lipiec 2022 roku w związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa. Będą one się odbywać od 6 do 31 lipca. Powodem przełożenia mistrzostw jest również Euro 2020 mężczyzn, które ostatecznie odbędzie się także rok później.
Decyzję oznajmiono na wideokonferencji 55 członkowskich krajów UEFA. Jeden z najważniejszych związków piłki nożnej nie chce, by tak ważne imprezy wzajemnie nie kolidowały ze sobą, stąd taka decyzja. Niemiecka piłkarka Nadina Kessler, wypowiadała się na temat tej decyzji i jednoznacznie ogłosiła, że ich impreza nie cieszyłaby się tak sporym zainteresowaniem, gdyby Igrzyska Olimpijskie w Tokio oraz Euro 2020 rozgrywały się w tych samych terminach.
Szef związku UEFA - Aleksander Czeferin wspominał o tym, że kobiecy futbol jest tak samo ważny jak męski, i chce aby rósł on w siłę, żeby szerzył coraz większe zainteresowanie na całym świecie. "Chcemy wspierać kobiecą piłkę i przesuwamy turniej na 2022 rok, żeby turniej pań był tak samo doceniony jak inne wielkie imprezy.
-

AktualnościOceny pomeczowe Wyspy Zielonego Przylądka - Arabia Saudyjska (27.06.2026)Nowacki / 27 czerwca 2026, 5:00
-


AktualnościOceny po meczu Urugwaj - Hiszpania. Sprawdź kto najlepiej zagrał! (27.06.2026)Nowacki / 27 czerwca 2026, 4:59
-


AktualnościWyspy Zielonego Przylądka - Arabia Saudyjska statystyki. Strzały, posiadanie i kluczowe liczby (27.06.2026)Nowacki / 27 czerwca 2026, 4:49
-


AktualnościUrugwaj - Hiszpania liczby meczu. Strzały, posiadanie, sytuacje (27.06.2026)Nowacki / 27 czerwca 2026, 4:44
-

AktualnościWyjściowe jedenastki na mecz Egipt - Iran. Kto zagra od pierwszej minuty? (27.06.2026)Nowacki / 27 czerwca 2026, 4:09
-

AktualnościZnamy podstawowe składy na mecz Nowa Zelandia - Belgia (27.06.2026)Nowacki / 27 czerwca 2026, 4:08




































