Lipiec 2022 roku nową datą Mistrzostw Europy kobiet

Mistrzostwa Europy kobiet, których gospodarzem będzie Anglia, zostaną przesunięte na lipiec 2022 roku w związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa. Będą one się odbywać od 6 do 31 lipca. Powodem przełożenia mistrzostw jest również Euro 2020 mężczyzn, które ostatecznie odbędzie się także rok później.

Decyzję oznajmiono na wideokonferencji 55 członkowskich krajów UEFA. Jeden z najważniejszych związków piłki nożnej nie chce, by tak ważne imprezy wzajemnie nie kolidowały ze sobą, stąd taka decyzja. Niemiecka piłkarka Nadina Kessler, wypowiadała się na temat tej decyzji i jednoznacznie ogłosiła, że ich impreza nie cieszyłaby się tak sporym zainteresowaniem, gdyby Igrzyska Olimpijskie w Tokio oraz Euro 2020 rozgrywały się w tych samych terminach.

Szef związku UEFA – Aleksander Czeferin wspominał o tym, że kobiecy futbol jest tak samo ważny jak męski, i chce aby rósł on w siłę, żeby szerzył coraz większe zainteresowanie na całym świecie. “Chcemy wspierać kobiecą piłkę i przesuwamy turniej na 2022 rok, żeby turniej pań był tak samo doceniony jak inne wielkie imprezy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.