Lionel Messi powróci na Camp Nou? Xavi może to przyspieszyć

Lionel Messi

Zdjęcie: twitter.com/PSG_inside


Lionel Messi zakończył swoją przygodę z Barceloną zeszłego lata przechodząc do PSG. Najnowsze doniesienia mówią jednak, że ten już myśli o powrocie.

Krytyczna sytuacja finansowa Barcelony sprawiła, że kibice hiszpańskiego klubu nie będą dobrze wspominali lata 2021 roku. Największa legenda “Dumy Katalonii”, czyli Messi musiał opuścić zespół, w którym spędził 21 lat. Przeszedł do PSG, lecz najwyraźniej nie zaaklimatyzował się dobrze we Francji i już planuje swój powrót do Blaugrany.

Powodów do tego jest co najmniej kilka. Od początku przenosin Argentyńczyka do PSG widać było, że coś nie gra. 6-krotny zdobywca Złotej Piłki nie był w stanie się odnaleźć co sprawiło, że obecnie po pięciu meczach w Ligue 1 ma zerowy dorobek bramkowy. Poza liczbami złe wydają się również relacje 34-latka ze swoim trenerem Mauricio Pochettino, któremu nawet raz po zostaniu zmienionym nie podał ręki. “Marca” podkreśla jeszcze inny ważny powód, który może przekonać Messiego do powrotu, również związany z postacią trenera. Chodzi o nowego szkoleniowca Barcelony – Xaviego Hernandeza. Panowie współpracowali już ze sobą w przeszłości, grając wspólnie właśnie w Barcelonie.

Tak czy inaczej, Messi jest związany z PSG kontraktem wygasającym dopiero w 2023 roku. Jeżeli więc naprawdę chcę powrócić do Hiszpanii, będzie musiał poczekać jeszcze 2 lata. W tym czasie wiele może się zmienić. Jednakże legendarny Argentyńczyk deklarował także chęć powrotu po zakończeniu profesjonalnej kariery jako dyrektor sportowy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.