Andrij Szewczenko planuje solidne wzmocnienia. Genoę mogą zasilić znane nazwiska

Andrij Szewczenko

fifa.com

Niedawno nowym trenerem Genoi ogłoszony został Andrij Szewczenko. Ukraiński szkoleniowiec już rozgląda się za niemałymi wzmocnieniami dla swojej drużyny.

Walcząca o utrzymanie w Serie A Genoa postanowiła zatrudnić nowego trenera. Wybór padł na Andrija Szewczenko, który ma już doświadczenie zdobyte podczas pracy z ukraińską reprezentacją w latach 2016-2021. Ma również obycie z ligą włoską, w której spędził kilka lat, grając w Milanie. Szewczenko od razu pragnie wyruszyć na łowy, by pozyskać nowych piłkarzy, i to jak podaje “AS” nie byle jakich.

Jednym z celów nowego szkoleniowca jest Christian Pulisic. Amerykanin dopiero co wrócił do gry po kontuzji kostki. Nie można jednak zapominać, że zdrowy jest dla Chelsea cennym zawodnikiem. Innym graczem, który przykuł uwagę Szewczenko jest Ołeksandr Zinczenko. Tak jak w przypadku Pulisica ukraińska legenda zamierza wykorzystać sprzyjające transferowi okoliczności. Jak powszechnie wiadomo Manchester City dysponuje bardzo szeroką kadrą, co sprawia, że o miejsce w pierwszej jedenastce nie jest łatwo. Co nieco wie o tym Zinczenko, który w Genoi mógłby łapać cenne minuty. Poza tym panowie już się znają z czasów kiedy “Szewa” był selekcjonerem reprezentacji Ukrainy.

Obaj zawodnicy mogliby sportowo zyskać przechodząc do włoskiego zespołu, gdyż bez wątpienia graliby tam więcej. Jednakże teraz są częścią wielkiego zespołu, w którym to być może zdarza im się grzać ławę, ale mają i swoje szanse. Mają także obowiązujące kontrakty do 2024 roku co sprawia, że kupno będzie dodatkowo utrudnione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x