Ligue 1: Zakaz transferowy dla Lille

oddschoice.com

National Directorate of Management Control (DNCG), czyli finansowy żandarm francuskiego futbolu, podjął wczoraj decyzję o zakazie transferowym dla Lille po przesłuchaniu dyrektora klubu, Gerarda Lopeza. Rozporządzenie wchodzi z dniem dzisiejszym.

Wtorek był ważnym dniem dla zespołu Lille. Dyrektor klubu, Gerard Lopez był przesłuchiwany przez DNCG w sprawie przejęcia klubu na początku 2017 roku. Odbyło się również postępowanie w LFP (organie zarządzającym zawodowymi ligami we Francji) w sprawie nieprzepisowego odsunięcia od drużyny Marcelo Bielsy. Przemówienie działacza Lille i udzielone gwarancje finansowe nie przekonały DNCG, które podjęło decyzję o zakazie transferowym na czas nieokreślony ze skutkiem natychmiastowym.

“W poszanowaniu instancji i przepisów, działacze Lille są zdecydowani przeanalizować istniejące środki i przekonać się, że są w stanie sprostać wymaganiom DNCG”, czytamy w oświadczeniu na oficjalnej stronie klubu.

Przypomnijmy, że klub z północnej Francji znajduje się obecnie na osiemnastej pozycji w Ligue 1 i szczególnie mocno pokładało swoje nadzieje w najbliższym oknie transferowym, podczas którego odpowiednio wzmocniłoby się przed walką o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.