Ligue 1: Wygrana Marsylii

Olympique Marsylia pokonało 3:1 Évian Thonon Gaillard FC i zastało wiceliderem tabeli Ligue 1. Podopieczni Marcelo Bielsy do lidera, OSC Lille, tracą 1 punkt.

Kilkudziesięciu sekund potrzebowali podopieczni Marcelo Bielsy aby napocząć rywala. Długie podanie za linię obrony dotarło do Gignaca, którego mocny strzał zaskoczył bramkarza Evian.

Przed przerwą, Imbula uderzył zza pola karnego i po rykoszecie cieszył się z bramki na 2:0. W 63. minucie było po meczu. Kapitalne podanie  Payeta do Thauvina i piłka po mocnym uderzeniu gracza OM ląduje w siatce. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył głową N’Sikulu.

Évian Thonon Gaillard FC 1-3 Olympique de Marseille
Clarck N’Sikulu 90 – André-Pierre Gignac 1, Giannelli Imbula 44, Florian Thauvin 63

Évian: 40. Benjamin Leroy – 2. Kassim Abdallah, 25. Jonathan Mensah, 12. Gaël Givet, 26. Jesper Juelsgård – 5. Miloš Ninković (77, 8. Nadjib Baouia), 11. Fabien Camus, 6. Djakaridja Koné – 18. Daniel Wass (64, 14. Cédric Barbosa), 9. Gianni Bruno (61, 23. Nicki Bille Nielsen), 27. Clarck N’Sikulu.

Marsylia: 30. Steve Mandanda – 26. Brice Dja Djédjé, 124. Rod Fanni, 3. Nicolas N’Koulou, 5. Jérémy Morel – 20. Alaixys Romao (84, 5. Stéphane Sparagna), 25. Giannelli Imbula, 17. Dimitri Payet (84, 8. Mario Lemina) – 14. Florian Thauvin (77, 11. Romain Alessandrini), 9. André-Pierre Gignac, 10. André Ayew.

żółta kartka: Mensah (Évian).
sędziował: Amaury Delerue.