Ligue 1: Starcie Monaco z Lille na remis

Niektórzy fani odetchnęli z ulgą. Rozgrywki reprezentacyjne dobiegły końca i teraz możemy skupić się jedynie na emocjach związanych z drużynami klubowymi. W piątkowy wieczór AS Monaco zremisowało z Lille 2:2, chociaż przegrywało już 0:2.

Przed sezonem śmiało można było nazwać to starcie “hitem ligowym”, ale patrząc na poczynania obydwóch drużyn w bieżącej kampanii pozostaje tylko stwierdzić, że jest to mecz drużyn środka tabeli. 4 wygrane, 5 remisów i 5 porażek – ten bilans nie satysfakcjonuje nikogo w Lille. W Księstwie Monako również nie jest kolorowo – bilans spotkań: 5W, 4R, 5P.

“Les Monégasques” weszli w mecz fatalnie. Już w 5′ minucie jeden z zawodników sprokurował karnego, którego na gola zamienił Jonathan David. Kanadyjczyk popisał się również cztery minuty później. Wykorzystał on precyzyjne podanie Tiago Djalo. Po 18′ minutach gry napastnik Lille mógł mieć na swoim koncie nawet pięć goli, ale zmarnował trzy wyśmienite okazje. W pierwszej połowie kontaktową bramkę dla gospodarzy strzelił Krepin Diatta. Huknął on z krawędzi pola karnego i pozostawił bramkarza rywali bez szans.

Już w drugiej połowie szczęścia próbowali zarówno Gelson Martins, Myron Boadu jak i Kevin Volland. Tuż przed końcem spotkania Strahinja Pavlovic osłabił Monaco, ponieważ otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. To jednak nie przeszkodziło gospodarzom w zdobyciu wyrównującej bramki. Podanie Vollanda wykorzystał Wissam Ben Yedder i tym samym Lille i Monaco podzieliło się punktem. Rezultat nie satysfakcjonujący żadnej z drużyn.

19 listopada 2021 roku, 14. kolejka Ligue 1, Stade Louis II (Monako)

AS Monaco – Lille 2:2

Diatta 41′, Ben Yedder 83′, David 5′, 9′

AS Monaco: Nubel – Aguilar, Disasi, Pavlovic, Henrique (Jakobs 73′) – Diatta (Martins 46′), Fofana, Tchouameni, Diop  – Volland (Maripan 87′), Boadu (Ben Yedder 72′)

Lille: Grbić – Bradarić, Djalo, Fonte, Celik – Yazici (Niasse 70′), Xeka (Yilmaz 90′), Andre, Ikone – Weah, David (Lihadji 80′)