Ligue 1: Rewelacyjny lider z Rennes przegrywa z Nice

Wylan Cyprien

W jednym z najciekawszych spotkań czwartej serii gier francuskiej Ligue 1 lider z Rennes uległ OGC Nice 1:2.

Mecz na Roazhon Park był jednym z najciekawiej zapowiadających się pojedynków tej kolejki. Rewelacyjny lider w postaci Stade Rennais, który dwa tygodnie temu odprawił z kwitkiem Paris Saint-Germain, po ciekawym i intensywnym starciu po raz pierwszy w tegorocznej kampanii musiał przełknąć gorycz porażki.

Gospodarze rozpoczęli z wysokiego “C” i już w drugiej minucie byli bliscy objęcia prowadzenia. Strzał głową M’Baye Nianga nie wystarczył, by pokonać Waltera Beniteza. Tego typu sytuacje w pierwszych dwóch kwadransach powtarzały się jeszcze kilkukrotnie, co zaowocowało już w 25′ minucie. Po głębokim dośrodkowaniu z rzutu rożnego akcję zamykał Jérémy Morel. W wyniku jego uderzenia oraz chaotycznego zachowania defensywy Nicei trafienie samobójcze zaliczył Gautier Lloris.

Przed zakończeniem pierwszej części pojedynku goście mieli szanse na wyrównanie rezultatu, choć ich akcje w głównej mierze kończyły się 20 metrów od bramki przeciwnika. Obraz gry w drugiej połowie był jednak zgoła inny. W 63′ minucie po fenomenalnym rajdzie Youcefa Atala w okolicach szesnastki i agresywnym wejściu defensora Rennes sędzia zmuszony był wskazać na wapno. Jedenastkę na gola zamienił Wylan Cyprien. Od tamtego momentu spotkanie nieco się zaostrzyło, lecz na brak kreatywnych okazji bramkowych narzekać nie mogliśmy.

Gdy wszystko wskazywało na to, iż mimo natłoku dogodnych okazji Stade Rennais i Nice podzielą się punktami, a rewelacyjny lider wciąż pozostanie jedynym zespołem bez porażki na koncie, nastąpił moment przełomowy tego popołudnia. W 92′ minucie goście wywalczyli rzut rożny, w którego następstwie futbolówka znalazła się tuż przed bramką strzeżoną przez Edouarda Mendy’ego. Stanley Nsoki, były defensor Paris Saint-Germain przedłużył dośrodkowanie, z czego konsekwentnie skorzystał Racine Coly, ustalając wynik spotkania na 1:2.

Tym samym Rennes spadł na drugie miejsce w ligowej tabeli, a podopieczni Patricka Vieiry kosztem m.in. Olympique Lyonu czy Angers SCO wskoczyli na trzecią lokatę.

01.09.2019, 4. kolejka Ligue 1 Conforama, Roazhon Park
Stade Rennais FC – OGC Nice 1:2 (1:0)
Gautier Lloris 25′ (sam.) – Wylan Cyprien 62′ (k.), Racine Coly 90+2′

Równolegle ze starciem Rennes – Nice na Stade Auguste Delaune ekipa Stade Reims podejmowała faworyzowany OSC Lille. Od 53′ minuty przyjezdni musieli radzić sobie w dziesiątkę, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Yusuf Yazici. Choć to “Les Douges” narzucali swojego tempo gry, gospodarzom udało się konsekwentnie wykorzystać niefortunną interwencję Jose Fonte, która poskutkowała rzutem karnym. Jedenastkę na gola pewnym uderzeniem zamienił Moussa Doumbia. Zespół Lille desperacko rzucił się do odrabiania strat, lecz to Reims zdołał finalnie postawić kropkę nad i. Dośrodkowanie z prawej flanki na gola zamienił Remi Oudin. Warto również wspomnieć, iż w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Jonathan Bamba (Lille) nie wykorzystał okazji na honorowe trafienie. Jego intencje podczas wykonywania rzutu karnego wyczuł goalkeeper zwycięskiego zespołu, Predrag Rajkovic.