Ligue 1: Rennes ogrywa rewelację sezonu, Grosicki znów jokerem

UEFA.com

W spotkaniu otwierającym 26 kolejkę Ligue 1 drużyna Rennes podejmowała rewelację tego sezonu – beniaminka Angers i odniosła zwycięstwo 1:0. Kamil Grosicki po raz kolejny wystąpił w roli jokera, a na placu gry pojawił się w 72 minucie zmieniając Giovianniego Sio.

Spotkanie było dla obu ekip bardzo ważne, Angers po trzech porażkach z rzędu chciało wreszcie wygrać i wskoczyć na trzecie miejsce w tabeli zaś przy zwycięstwie Rennes to drużyna Grosickiego przeskakiwała w tabeli rywali i była bardzo blisko strefy dającej prawo gry w europejskich pucharach. Do przerwy bramki nie padły, gospodarze przeważali, ale nie potrafili udokumentować swojej przewagi. W drugiej połowie na placu gry zameldował się Kamil Grosicki. Po pojawieniu się polskiego zawodnika jednak też nie zanosiło się na bramki. I trudno się dziwić oba zespoły przez cały mecz oddały cztery celne strzały (trzy po stronie gospodarzy). I kiedy wydawało się, że padnie bezbramkowy remis to w doliczonym czasie gry własnego bramkarza pokonał Bouka Moutou i Rennes zapisało na swoim koncie trzy punkty.

Po tej wygranej gospodarze wyprzedzili w tabeli Angers i zajmują piąte miejsce, z kolei goście mają punkt straty i są na szóstej lokacie.

Rennes – Angers 1:0 (0:0), Roazhon Park (Rennes)

1:0 – Bouka Moutou 91′ (bramka samobójcza)

sędzia: Lannoy S. (Francja)