Ligue 1: Remis w Monaco

Remisem zakończył się mecz 9. kolejki Ligue 1 w którym AS Monaco  podejmowało na własnym stadionie Rennes (1:1). To goście byli stroną dominującą na Stade Louis II, gospodarze mogą się tylko cieszyć, że uratowali jeden punkt, dzięki błędom w sędziowaniu.

W pierwszej połowie mogło się wydawać, że to Monaco dominuje na boisku, jednak więcej groźnych szans mieli goście.  W 12. minucie arbiter podjął błędną decyzję, nie uznając prawidłowo zdobytej bramki Rennes, przez Baala. Goście drugi raz umieścili piłkę w bramce w 41 minucie, tym razem gol zdobyty przez Doucoure został uznany i do szatni gospodarze schodzili przegrywając 0:1.

Ekipa z Księstwa  wyrównała tuż po zmianie stron. Niepilnowany w szesnastce przy stałym fragmencie gry Wallace głową wpakował piłkę do siatki. Szansy na zwycięstwo nie wykorzystał Pedro Henrique, który nie trafił karnego w 63 minucie. Kamil Grosicki wszedł na ostatnie 20 minut meczu. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Monaco – Rennes 1:1
0:1 Doucoure 41′