Nikolić ratuje remis Legii w Zabrzu. Berg po raz ostatni z Wojskowymi

Remisem zakończył się klasyk Ekstraklasy, Górnik Zabrze – Legia Warszawa 2:2. Remis wicemistrzowi Polski uratował Nemanja Nikolić, który zdobył obydwie bramki dla Wojskowych. Był to prawdopodobnie ostatni mecz Berga na ławce trenerskiej Legii.

Już od pierwszych minut mecz był rozgrywany na wysokich obrotach. W 3 minucie spotkania szansę na zdobycie bramki dla gości miał Jodłowiec, jednak jego strzał zatrzymał Adam Danch. Ten sam piłkarz chwilę później zaliczył asystę przy golu Ołeksandra Szeweluchina dla Górnika. Gospodarze kontrolowali grę, jednak to Legioniści zdobyli bramkę w 20 minucie. Sędzia Tomasz Musiał podyktował rzut karny za faul Łukasza Madeja na Łukaszu Broziu, a jedenastkę na bramkę zamienił Nemanja Nikolić. W 31 minucie Zabrzanie znów objęli prowadzenie po golu Radosław Sobolewski. Jednak jeszcze  w pierwszej połowie ponownie wyrównującą bramkę zdobył Nikolić i tym samym uratował jeden punkt dla Wojskowych.

Po zmianie połów tempo gry znacznie spadło, co przełożyło się na brak goli. Grę kontrolowali Legioniści, nie potrafili jednak zdobyć zwycięskiej bramki. Mimo gry w dziesięciu po czerwonej kartce dla Kwieka, Górnik utrzymał remisowy wynik.  Po meczu nasuwa się wniosek, że jeden Nikolić to za mało by Legia mogła wygrywać. Czy zmiana na ławce trenerskiej przyniesie wicemistrzowi Polski upragnione zwycięstwa? Okaże, się być może już w następnej kolejce, gdyż był to prawdopodobnie ostatni mecz Wojskowych pod wodzą Berga.

Górnik Zabrze – Legia Warszawa 2:2
1:0 – Ołeksandr Szeweluchin 5′
1:1 – Nemanja Nikolić 20′ (k)
2:1 – Radosław Sobolewski 31′
2:2 – Nemanja Nikolić 40′

Górnik Zabrze: Grzegorz Kasprzik – Paweł Widanow, Bartosz Kopacz, Adam Danch, Oleksandr Szeweluchin Rafał Kosznik – Roman Gergel, Aleksander Kwiek, Radosław Sobolewski (74′ Mariusz Przybylski), Łukasz Madej (77′ Armin Cermiagić) – Maciej Korzym (58′ Mariusz Magiera).

Legia Warszawa: Dusan Kuciak – Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Michał Pazdan, Tomasz Brzyski – Guilherme (58′ Ondrej Duda), Rafał Makowski, Tomasz Jodłowiec, Michał Kucharczyk (43′ Ivan Trickovski), Aleksandar Prijović – Nemanja Nikolić.

Żółte kartki: Paweł Widanow, Aleksander Kwiek, Grzegorz Kasprzik (Górnik Zabrze) oraz Guilherme (Legia Warszawa).

Czerwona kartka: Aleksander Kwiek /80′ – za drugą żółtą kartkę/ (Górnik Zabrze).