Ligue 1: PSG wygrywa i wraca na fotel lidera

źródło:twitter.com/PSG_English

Paris Saint-Germain pokonało na wyjeździe Olympique Lyon i wyprzedziło Lille w ligowej tabeli.

Spotkanie z przytupem mogli zacząć goście. Kylian Mbappe popędził lewym skrzydłem i kapitalnie zagrał do Moise Keana, który trafił prosto w Anthony’ego Lopesa. Kolejna akcja Paryżan zakończyła się już bramką. Marco Verratti oddał mocny strzał sparowany pod nogi Mbappe, a ten nie dał szans bramkarzowi OL. Następny cios PSG zadało 17 minut później. Presnel Kimpembe miękko wrzucił piłkę na głowę Marquinhosa, Brazylijczyk zgrał do Danilo Pereiry, a ten uderzeniem z woleja podwyższył prowadzenie. Ekipa Mauricio Pochettino schodziła na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

Druga część widowiska rozpoczęła się świetnie dla Paris Saint-Germain. Angel Di Maria dośrodkował z rzutu wolnego i przez nikogo nieprzecięta futbolówka wpadła do siatki. Na reakcję gospodarzy nie trzeba było długo czekać, strzał Karla Toko-Ekambiego wybronił Keylor Navas. Zaraz po tej akcji kontrę wyprowadzili goście, a na listę strzelców ponownie wpisał się Mbappe. Olympique Lyon odpowiedział trafieniem z dystansu Islama Slimaniego, a po kilkunastu minutach Maxwel Cornet wyszedł sam na sam z golkiperem Paryżan i strzałem w długi róg zaskoczył Navasa. Po bramce na 2:4 piłkarze Rudiego Garcii mogli zdobyć gola kontaktowego, ale kapitalną interwencją popisał się Kostarykanin. Nikt nie wykreował więcej okazji i spotkanie zakończyło się zwycięstwem mistrza Francji.