La Liga: Barcelona nokautuje Sociedad na Anoeta!

Barcelona

twitter: fcbarcelona

Real Sociedad po raz pierwszy w 2021 roku przegrał na własnym stadionie. Barcelona w wielkim stylu rozbiła drużynę z San Sebastian i tym samym odpowiedziała na zwycięstwa obu ekip z Madrytu.

Pierwsza połowa

W pierwszej połowie Barcelona schowała do kieszeni gospodarzy dzisiejszego spotkania. Katalończycy dominowali na boisku, chociaż w początkowej fazie tego meczu nie potrafili tego w pełni wykorzystać. Mimo wielkiej dominacji Barcy, przytrafiały się im również pewne błędy, które starali się wykorzystać piłkarze Realu Sociedad. Jedną z takich sytuacji miał Isak w 24. minucie. Szwed po dobrej akcji indywidualnej oddał strzał, jednak na jego nieszczęście ter Stegen popisał się znakomitą interwencją. Blaugrana wciąż napierała i starała się otworzyć wynik tego spotkania. Udało się tego dokonać w 37. minucie, kiedy to Griezmann dobił z bliskiej odległości piłkę i tym samym pokonał Remiro.  Chwilę później szanse na wyrównanie miał po raz kolejny Isak, jednak i tym razem jego strzał został obroniony przez bramkarza gości. Na chwilę przed zakończeniem pierwszej części spotkania, Barcelona za sprawą Sergino Desta podwyższyła swoje prowadzenie. Dla 20-latka była to pierwsza bramka w La Lidze.

Druga połowa

Druga część meczu rozpoczęła się wyśmienicie dla podopiecznych Koemana. W 53. minucie Jordi Alba po znakomitym rajdzie w pole karne, posłał niskie dośrodkowanie, które po raz kolejny do bramki skierował Sergino Dest. Chwilę później Katalończycy ponownie cieszyli się ze zdobytej bramki. Świetnym przeglądem pola popisał się Busquets, który znakomicie posłał piłkę do Leo Messiego, a ten przelobował bramkarza Realu Sociedad i podwyższył wynik tego spotkania.

Goście przez całe spotkanie grali swoje i mimo wielkiej dominacji, ciągle chcieli więcej. Tym samym nie dawali większych szans podopiecznym Algucili, a w 66. minucie po raz koleiny ich skarcili. Tym razem Dembele wpisał się na listę strzelców, niestety po chwili został odgwizdany spalony. Jednak Francuz nie dał za wygraną i w 71. minucie, po podaniu Ilaixa Moriby, pokonał bramkarza gospodarzy. Na osłodę tak ciężkiej nocy, Sociedad zdobyło bramkę honorową. Barrenetxea mocnym strzałem z krawędzi pola karnego posłał piłkę w lewy, górny róg bramki i pokonał ter Stegena. Chwilę przed zakończeniem spotkania, Barca popisała się świetną akcją kombinacyjną, którą wykończył Leo Messi i zamknął wynik tego spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 1:6 dla Barcy.

Real Sociedad 1-6 FC Barcelona

Sociedad: Remiro – Gorosabel (Barrenetxea 61′); Zubeldia (Sagnan 83′); Le Normand; Merquelanz – Portu (Januzaj 61′); Guevara; Zubimendi (Fernandez 72′); Merino – Oyarzabal; Isak (Jon 83′)

Barcelona: ter Stegen – Mingueza; de Jong; Lenglet – Dest (Trincao 84′); Busquets (Araujo 67′); Pedri (Moriba 68′); Alba – Dembele (Braithwaite 79′); Messi; Griezmann (Puig 85′)

Bramki: Griezmann (37′); Dest (43′, 53′); Messi (56′; 89′); Dembele (71′); Barrenetxea (77′)

Żółte kartki: Zubimendi (9′); Busquets (21′); Zubeldia (79′); Braithwaite (88′); Fernandez (90+4′)

Sędzia: Jose Luis Munuera Montero