Ligue 1: Pierwsza porażka Bordeaux!

Dobiegła końca znakomita passa meczów bez przegranej piłkarzy Bordeaux. Po czterech meczach bez porażki w lidze, tym razem Żyrondyści musieli uznać wyższość przedostatniej drużyny w tabeli, EA Guingamp, przegrywając 1:2.

W 26. minucie Sylvian Marveaux dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, gdzie najlepszy w walce o piłkę okazał się Mustapha Diallo. Jego strzał głową pozwolił gospodarzom cieszyć się z prowadzenia.

Już osiem minut później Guingamp podwyższyło prowadzeni. Po faulu rywali w szesnastce sędzia nie zawahał się wskazać na wapno. Do piłki podszedł Christophe Mandanne, który pewnym strzałem zamienił jedenastkę na gola.

Honorowe trafienie dla gości zaliczył Cheick Diabate, który urwał się obrońcom i strzałem z pół obrotu wpisał się na listę strzelców.

En Avant de Guingamp 2-1 FC Girondins de Bordeaux
Mustapha Diallo 26, Christophe Mandanne 34 (k) – Cheick Diabaté 83

Guingamp: 30. Mamadou Samassa – 6. Maxime Baca, 29. Christophe Kerbrat, 15. Jérémy Sorbon, 7. Dorian Lévêque – 12. Claudio Beauvue, 5. Mustapha Diallo, 18. Lionel Mathis, 21. Sylvain Marveaux (77, 8. Ronnie Schwartz), 23. Jérémy Pied (73, 26. Thibault Giresse) – 13. Christophe Mandanne (85, 3. Benjamin Angoua).

Bordeaux: 16. Cédric Carrasso – 2. Mariano, 4. Tiago Ilori, 5. Nicolas Pallois, 3. Diego Contento – 24. Wahbi Khazri (37, 18. Jaroslav Plašil), 6. Ludovic Sané (58, 13. Thomas Touré), 8. Grégory Sertic (76, 7 Abdou Traoré) – 9. Diego Rolán, 14. Cheick Diabaté, 19. Nicolas Maurice-Belay.

żółte kartki: Touré, Contento (obaj Bordeaux).
sędziował: Olivier Thual .