Ligue 1: Niespodzianka w Lyonie

W drugim niedzielnym meczu 20. kolejki francuskiej ekstraklasy Olympique Lyon niespodziewanie zremisowało na własnym stadionie z ACO Angers 1:1. Goście kończyli mecz w dziesięciu. Dla gospodarzy jest to pierwsza strata punktów od czterech meczy.

Wynik meczu w 14. minucie strzałem z rzutu karnego otworzył Karl Toko Ekambi. Dla 25-letniego Kameruńczyka było to dziesiąte trafienie w sezonie. Dwie minuty po zmianie stron wyrównał Nabil Fekir, dla którego była to czternasta bramka w rozgrywkach. W następnej serii spotkań zajmujący trzecią pozycję Lyon zagra na wyjeździe z Guingamp. Natomiast Angers, który jest na miejscu barażowym podejmie Troyes.

14.01.2018, godz. 17:00 20.kolejka francuskiej Ligue 1
Olympique Lyon – ACO Angers 1:1 (0:1)
Nabil Fekir 47′ – Karl Toko Ekambi 14′ (k)
czerwona kartka: Flavien Tait 74 (Angers)

składy:

Lyon: Lopes – Rafael, Marcelo, Morel, Marçal – Aouar, Tousart – Cornet, Fekir, Depay (71′ Ndombele) – Maolida.

Angers: Butelle – Manceau, Traoré, Thomas, Bamba – Santamaria – Fulgini (70′ Crivelli,), Tait, Mangani (79′ Puyo), Capelle (62′ Ketkeophomphone) – Toko Ekambi