LaLiga: Sevilla z kolejną porażką, Alavés wychodzi ze strefy spadkowej

goal.com

Dziś na Estadio Mendizorrotza Alavés mierzyło się z Sevillą. Gospodarze wygrali 1:0, a z bramki mógł cieszyć się Manuel García. Mecz ogólnie można sklasyfikować do nieudanych dla gości, bowiem nie pokazali oni nic co pozwoliłoby im wywieść chociażby punkt. Włoski szkoleniowiec wciąż musi poczekać na pierwsze ligowe zwycięstwo.

Zespół Alavés w pierwszych chwilach pokazał, że lepiej wszedł w ten mecz. Stworzyli sobie dwie okazje na zdobycie gola, niestety nie zakończyły się one pozytywnie. W 4. minucie drużyna Sevilli oddała pierwszy strzał za sprawą Banegi. Bramkarz gospodarzy miał inne plany i zdołał obronić do uderzenie. W drugim kwadransie mecz toczył się głównie w środku pola. W 20. z rzutu wolnego uderzał Ibai, dobrą interwencja w polu karnym popisał się Simon Kjær wybijając piłkę daleko od bramki. W 32. minucie Jesús Navas strzelił mocno w kierunku bramki Pacheco, niestety piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką. Pięć minut później Johannes Geis oddał niesygnalizowany strzał zza pola karnego, Fernando Pacheco z trudem złapał futbolówkę. Do przerwy 0:0.

Druga połowa rozpoczęła się od rzutu wolnego dla Sevilli. Do jego wykonania podszedł Banega, dośrodkował on w pole karne, lecz obrona zdołała sobie poradzić. W 52. minucie Alavés objęło prowadzenie. Piłkę w siatce po podaniu Munira umieścił Manuel García. Sergio Rico był bezradny w tej sytuacji. W 63. minucie Sevilla mogła doprowadzić do wyrównania. Jesús Navas oddał strzał, piłka przypadkowo odbiła się od Nolito i zmieniła kierunek. Na szczęście Pacheco futbolówka otarła się tylko o boczną siatkę. W 66. minucie groźny strzał na bramkę posłał John Guidetti, piłka przeleciała obok słupka. Sevilla na wszelkie sposoby próbowała doprowadzić do wyrówania. Najlepszą okazję mieli oni w 82. minucie kiedy to z rzutu wolnego uderzał Wissam Ben Yedder. Uderzył on minimalnie niecelnie. Mecz kończy się wynikiem 1:0.

14.01.2018, 19. kolejka LaLiga Santander, Estadio Mendizorrotza, Vitoria-Gasteiz

Deportivo Alavés – Sevilla FC 1:0 (0:0)

Manuel García 52′

Deportivo: Fernando Pacheco – Martin Aguirregabiria, Víctor Laguardia, Rodrigo Ely, Rubén Duarte – Ibai Gómez(Ruben Sobrino 90′), Tomás Pina, Manuel García, Alfonso Pedraza – Munir El Haddadi(Mubarak Wakaso 85′), John Guidetti(Hernan Perez 76′)

Sevilla: Sergio Rico – Gabriel Mercado(Sébastien Corchia 84′), Simon Kjær, Clément Lenglet, Lionel Carole – Johannes Geis(Pablo Sarabia 62′), Guido Pizarro – Jesús Navas(Luis Muriel 73′), Éver Banega, Nolito – Wissam Ben Yedder

Żółte kartki: Tomás Pina, Manuel García, Rodrigo Ely –  Simon Kjær, Clément Lenglet

Czerwone kartki: Rubén Duarte ( dwie żółte kartki )

Sędzia: José María Sánchez Martínez