Ligue 1: Nicea lepsza od Marsylii! Milik bez trafienia

Wylan Cyprien

W jednym ciekawszych spotkań 30. kolejki francuskiej Ligue 1 Nicea pokonała zespół Arkadiusza Milika 3:0. Polak spędził pełne 90. minut na placu gry, nie zdołał jednak zapisać się w protokole sędziego na liście strzelców.

Gospodarze byli lepsi i dużo bardziej bezpośredni w swoich poczynaniach. Pierwszego gola zdobył w 34. minucie Kephren Thuram. Amine Gouiri posłał do niego dośrodkowanie, strzelec pewnym uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce. Kolejne gole padały w drugiej połowie. Prowadzenie dla Nicei podwyższył Gouiri. Trafienie to było efektem ogromnego błędu w defensywie Marsylii, który kosztował zespół utratę kolejnego gola.

Bramkę kontaktową zdobył w końcówce spotkania Dario Benedetto, który kilka chwil wcześniej zameldował się na placu gry. Niestety napastnik nie mógł się cieszyć, ponieważ sędzia z asystą VAR-u uznał, że podczas tej akcji był spalony. Na to wydarzenie odpowiedzieli gospodarze. W doliczonym czasie gry do dobitki w polu karnym zdążył Alexis Claude Maurice, który pewnie posłał futbolówkę do siatki.