Ligue 1: Monaco odnosi niespodziewaną porażkę, Glik rozegrał całe spotkanie

W pierwszym spotkaniu dziewiątej kolejki Ligue 1, FC Toulouse wygrała u siebie z AS Monaco 3:1. Cały mecz w drużynie gości rozegrał Kamil Glik.

Monaco przystępowało do meczu z Tuluzą, po bardzo wysokim zwycięstwie w poprzedniej kolejce, gdzie pokonali oni na wyjeździe, drużynę FC Metz 0:7. Gospodarze przed przerwą na reprezentacje, przegrali z Caen 0:1. Wydawało się więc, że to ekipa Kamila Glika, powinna być faworytem w tym zestawieniu. Nie dość, że Monaco wyglądało lepiej na papierze, to w dodatku, bardzo szybko objęło prowadzenie. 3′ minuta spotkania i bramka Germaina otworzyła wynik meczu. W 29′ minucie żółtą kartkę zobaczył Glik. Do przerwy to Monaco prowadziło 1:0, jednak statystyki bardziej korzystne były dla gospodarzy. Ponad 60% posiadania piłki, 8-3 w strzałach i 3-1 w rzutach rożnych. Najważniejsze jednak były bramki, a tutaj po czterdziestu pięciu minutach, to goście prowadzili. Po zmianie stron, fani Tuluzy mogli zobaczyć swój zespół w dużo lepszej dyspozycji, okazje które mieli, tym razem wykorzystywali i zamieniali na bramki. W 65′ minucie wyrównał Trejo. Gdy wydawało się już, że mecz zakończy się nieco zaskakującym podziałem punktów, drużyna z której wypożyczony jest Dominik Furman, przystąpiła do konkretnego ataku. Bohaterem gospodarzy został Braithwaite! Dwie bramki w końcowych minutach spotkania, dały jego drużynie komplet punktów, przeciwko Monaco. Dla Duńczyka, były to bramki numer pięć oraz sześć w tym sezonie Ligue 1. W tym momencie awansował on na drugą lokatę, w klasyfikacji strzelców. Tuluza, dzięki temu zwycięstwu, tymczasowo awansowała na podium w ligowej tabeli.

FC Toulouse: Lafont – Yago, Diop, Jullien, Moubandje – Bodiger, Blin, Sylla, Trejo (77′ Somalia), Durmaz (87′ Michelin) – Braithwaite (90′ Edouard)

AS Monaco: Subasić, Raggi (70′ Sidibe), Glik, Jemerson, Mendy – Silva, Fabinho, Moutinho, Boschilla (59′ Lemar) – Germain (80′ Bakayoko),  Carrillo

FC Toulouse – AS Monaco 3:1 (0:1)

65′ Trejo, 84′ & 87′ Braithwaite ; 3′ Germain