Ligue 1: Kylian Mbappe zmarnował dwa rzuty karne w meczu przeciwko Montpellier [WIDEO]

Mbappe

mg.co.za

Środowy wieczór nie należał do Mbappe. Francuz zwykle przyzwyczajał nas do chirurgicznej precyzji podczas wykonywania “jedenastek”, ale wczoraj zawiódł aż dwa razy! Co gorsza, potrzebował zaledwie półtorej minuty, żeby zmarnować dwa rzuty karne.

W środowy wieczór HSC Montpellier podejmował na swoim boisku Paris Saint Germain. Gospodarze fatalnie weszli, bo już w 7. minucie sprokurowali rzut karny. Christopher Jullien fatalnie zachował się we własnej “szesnastce”. Pociągnął Sergio Ramosa do tyłu, za co otrzymał żółtą kartkę. W obliczu nieobecności Neymara na boisku, Mbappe wziął sprawy w swoje miejsce i chciał wymierzyć sprawiedliwość za przewinienie na swoim koledze. Podszedł on do wykonywania jedenastki, ale jego próba została zatrzymana przez Lecomte.

To, co wydarzyło się w ciągu następnej minuty, było wręcz niewiarygodne. W 8. minucie rzut karny został powtórzony, ponieważ zbyt wcześnie w pole karne wbiegli zawodnicy Montpellier. Cała sytuacja została zauważona przez sędziów z wozu VAR. Do rzutu karnego znowu podszedł Francuz i ponownie się pomylił. Tym razem zdecydował się na zmianę kierunku strzału. Uderzył w swoją prawą stronę, ale po raz kolejny golkiper gospodarzy stanął na wysokości zadania, sparował on futbolówkę na lewy słupek, ta odbiła się od niego i trafiła wprost pod nogi Mbappe, który nie był w stanie wykorzystać dobitki. Wielkie pudło 24-latka.

Problemy napastnika nie zakończyły się tylko na niewykorzystaniu rzutu karnego. W 21. minucie spotkania musiał opuścić plac gry z powodu kontuzji. W jego miejsce wszedł Ekitike. Ostatecznie PSG pokonało 3:1  Montpellier.