Ligue 1: Klasyk dla PSG

Icardi i Neymar

W meczu wieńczącym 24. kolejkę Ligue 1 Uber Eats, PSG wygrało z Olympique Marsylia 0:2 (0:2). Dla zespołu Arkadiusza Milika to szósty mecz bez zwycięstwa w lidze.

Piłkarze PSG strzelanie na Stade Velodrome rozpoczęli w 9. minucie. Kylian Mbappe wykorzystał dokładnie podanie w pole karne Angela Di Marii i z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki. Z każdą kolejną minutą rozpędzał się zespół prowadzony przez Mauricio Pochettino. Dziewięciokrotny mistrz Francji podwyższył prowadzenie w 24. minucie, za sprawą ekwilibrystycznego strzału Mauro Icardiego. Argentyński napastnik trafił do siatki…karkiem. Zaskoczony w tej sytuacji Steve Mandanda nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Po pierwszej połowie zespół, którego piłkarzem jest Arkadiusz Milik, prezentował się zdecydowanie lepiej niż w ostatnim meczu ligowym z Lens (2:2), ale było to zdecydowanie za mało dla rozpędzonej ekipy z Paryża.

W drugiej połowie drużyna prowadzona przez tymczasowego trenera Nassera Largueta musiała zaatakować, aby wywalczyć jakąkolwiek zdobycz punktową. Marsylia, kreując niezbyt groźne akcje pod bramką Sergio Rico, zapomniała o defensywie, tworząc tym samym dużo wolnego miejsca dla ofensywnych zawodników PSG. Dogodnych okazji do zdobycia bramki nie wykorzystali Kylian Mbappe, Neymar i Pablo Sarabia. W 90. minucie czerwoną kartką został ukarany Dimitri Payet, który w bandycki sposób sfaulował Marco Verrattiego. Włoch musiał opuścić boisko. Finalnie, komplet punktów zgarnęło PSG, które dzięki zwycięstwu utrzymało trzypunktową stratę do lidera – Lille.