La Liga: Barcelona z trzema punktami, pierwsza wygrana Realu Sociedad w nowym roku

Barcelona

twitter: fcbarcelona

W ramach 22. kolejki La Ligi rozegrano dziś cztery spotkania. Barcelona po zaciekłym boju pokonała Betis 3:2, a Real Sociedad odniósł swoje pierwsze ligowe zwycięstwo w nowym roku. Podziałem punktów zakończyło się starcie Athleticu z Valencią, z kolei Osasuna w końcówce wyszarpała trzy punkty w konfrontacji z Eibarem.

Real Sociedad – Cadiz 4:1

Gospodarze w końcu posmakowali smak zwycięstwa w lidze. Ostatni raz wygraną odnieśli jeszcze w sylwestra, kiedy w derbach pokonali Athletic. Dziś byli o dwie klasy lepsi od beniaminka, który nie miał absolutnie nic do powiedzenia. Dublet w tym starciu ustrzelili Mikel Oyarzabal oraz Alexander Isak. Honorowe trafienie dla gości ustrzelił Jairo Izquierdo. Tuż przed przerwą czerwoną kartkę zobaczył Marcos Mauro, co znacznie utrudniło grę ekipie z Kadyksu.

Athletic Bilbao – Valencia 1:1

Konfrontacja Basków z Nietoperzami zakończyła się remisem 1:1. Gdyby nie pomyłka w pierwszej połowie Hugo Guillamona i jego gol samobójczy. Do tego momentu Valencia oddała 5. strzałów w tym jeden celny, zaś Athletic tylko jeden i to w dodatku niecelny. Po zmianie stron obie ekipy odpaliły co tylko podwyższyło temperaturę tego widowiska. W 65. minucie Gabriel Paulista oddał strzał głową po zagraniu z rzutu rożnego, przez co wyrównał stan meczu.

CA Osasuna – SD Eibar 2:1

Eibar pomimo większej ilości wykreowanych sytuacji nie potrafił zamienić tego na zdobycz punktową. Podobnie było w meczu z Sevillą, kiedy to mieli dwukrotnie więcej szans niż ich rywale. Dziś przegrali z Osasuną po indywidualnych błędach w defensywie. Najpierw niepilnowany Jonathan Calleri wykorzystał swoją szansę i otworzył wynik tego spotkania. Tuż przed przerwą po chwili nieuwagi wcześniej opatrywanego przez medyków Aridane Bryan Gil dograł piłkę do Kike, a napastnik bez problemów umieścił ją w siatce. W końcówce trzy punkty gospodarzom zapewnił Ante Budimir.

Real Betis – FC Barcelona 2:3

Ronald Koeman przy tak dużym nagromadzeniu musiał w końcu dać odpocząć kilku kluczowym zawodnikom. Na ławce usiedli między innymi Leo Messi, Samuel Umtiti, Frenkie de Jong i Pedri. Jednak Barca bez Messiego to nie ta sama Barca, to Barca z wieloma kłopotami, a Pjanić i Busquets nie pomagali rozwiązać tych problemów. Po pierwszej połowie Blaugrana przegrywała zasłużenie 0:1 po trafieniu Borjy Iglesiasa. Po zmianie stron Argentyńczyk pojawił się na boisku i tylko chwila wystarczyła by wpisał się na listę strzelców. W 68. minucie Victor Ruiz niefortunnie wbił piłkę do własnej siatki, ale swój błąd naprawił kilka minut później. Stoper wykorzystał wrzutkę od Nabila Fekira i strzałem głową pokonał Ter Stegena. Ostatnie słowo należało do Trincao i jego fenomenalnego uderzenia.