Ligue 1: FC Nantes zdobywa Parc des Princes!

źródło: twitter.com/Ligue1_ENG

Mimo dominacji gospodarzy, gościom udało się dwukrotnie pokonać Keylora Navasa i wywieźć z Paryża trzy punkty.

Jak można było się spodziewać, zawodnicy Paris Saint-Germain od razu ruszyli do ataku. Angel Di Maria popisał się świetnym strzałem z dystansu, jednak na posterunku był Alban Lafont. Niespodziewanie, kolejną dogodną sytuację w meczu stworzyły Kanarki za sprawą Ludovicia Blasa, którego uderzenie obronił Keylor Navas. Chwilę przed końcem pierwszej połowy do siatki trafił Julian Draxler, czym udowodnił przewagę Paryżan w tym spotkaniu.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, jednak to FC Nantes zdobyło wyrównującą bramkę. Kylian Mbappe próbował wycofać futbolówkę do obrońców, ale przechwyt zanotował Randal Kolo, zwiódł Marquinhosa i nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Drużyna Mauricio Pochettino nie zdołała odpowiedzieć na wyrównujące trafienie, co skrzętnie wykorzystali goście, strzelając kolejnego gola. W 71. minucie ruszyli z kontratakiem, piłka trafiła ponownie do Randala Kolo, który wyłożył ją Mosesowi Simonowi, a ten podwyższył wynik spotkania na 1:2. PSG szukało wyrównania, jednak mecz zakończył się porażką faworytów.