Liga Narodów: Wygrane Belgów i Duńczyków – podsumowanie dnia

Squawka News (Twitter)

W dniu dzisiejszym rozegrano kolejną serię meczów piątej kolejki Ligi Narodów. Na ustach wszystkich nie wątpliwie była fatalna gra Polski z Włochami, podopieczni Jerzego Brzęczka przegrali na Reggio Emilia 0:2. W drugim meczu tej grupy Holandia dość pewnie pokonała Bośnię i Hercegowinę 3:1.

Zarówno Holendrzy jak i Włosi i Polacy mieli za cel awans do fazy play-off tych rozgrywek. Najcięższe zadanie mieli Białoczerwoni, którzy musieli zmierzyć się z oboma tymi rywalami. Porażka Polski niemalże zamknęła im możliwość awansu dalej, lecz matematyczne szanse wciąż są. Plus jest fakt, że tym razem nie spadną niżej. Ten los spotkał Bośniaków, którzy nie mieli dość argumentów, by przeciwstawić się Holandii. Dwa gole na Johan Cruijff Arena zdobył Georginio Wijnaldum, a trzecie trafienie zanotował Memphis Depay.

Na Parken Stadium w Kopenhadze Dania podejmowała reprezentację Islandii. Tam bohaterem został Christian Eriksen, który pewnie wykorzystał dwa rzuty karne i zapewnił zwycięstwo swojej drużynie. O awans do fazy pucharowej powalczą w ostatnim starciu z Belgią, która pewnie pokonała Anglików 2:0. Youri Tielemans i Dries Mertens załatwili sprawę już w pierwszej połowie, a do końcowych minut podopieczni Garetha Southgate’a nie byli w stanie pokonał dobrze dysponowanego Thibaut Courtois.

W dywizji B najciekawiej było w Stambule, gdzie Turcja podejmowała Rosję. Sędzią tego starcia był Szymon Marciniak, który dopuścił się kilku poważnych błędów. Jego decyzje mocno wpłynęły na wynik tego spotkania, chociażby ta o rzucie karnym w 52. minucie. Zawodnik czysto odebrał piłkę w polu karnym, natomiast ten, który ją prowadził upadł. Sędzia bez zawahania wskazał na wapno, a dla przypomnienia – VAR-u w Lidze Narodów nie ma. Arbiter także pokazał czerwoną kartkę jednemu z zawodników gości. Ostatenie Turcja pokonała Rosjan 3:2.

Polski akcent miał też miejsce w dywizji C w starciu Słowenii z Kosowem. Tam rozjemcą był Bartosz Frankowski, który zebrał bardzo dobre recenzje. Gospodarze pokonali przybyszy 2:1, a o awans do dywizji B powalczą w decydującym meczu z Grecją.