Liga Narodów UEFA: Trylogia Anglików z Włochami na korzyść “Azzurri”. Spadek drużyny Southgate’a [WIDEO]

Spadek Anglików z Ligi A Ligi Narodów stał się faktem. Stało się to za sprawą Giacomo Raspadoriego, który popisał się nie byle jakiej urody uderzeniem.

Trylogia rozpoczęta podczas finału Euro 2020 roku dobiegła końca. Włosi wygrali z Anglikami po rzutach karnych na Wembley, rok później zremisowali 0:0 na Molineux.. A wrześniowego wieczoru na San Siro znowu pokonali “Trzy Lwy” i tym samym spuścili swoich rywali ligę niżej. To nie była ewidentnie kampania Anglików, którzy w tym sezonie Ligi Narodów nie wygrali ani jednego meczu.

Pierwsza połowa była po prostu.. nudna. Oba zespoły nie umiały nawiązać do swoich najlepszych meczów i stworzyć zagrożenia pod bramką rywali. Druga odsłona spotkania zapowiadała się podobnie, ponieważ wynik spotkania otworzył się dopiero w 68′ minucie. Leonardo Bonucci podał świetnie do Giacomo Raspadoriego a ten zatańczył z rywalami w polu karnym i pokonał Nicka Pope. Po dziesięciu minutach szczęścia próbował Harry Kane lecz na drodze do szczęścia stanął mu Gianluigi Donnarumma. I to dwukrotnie. Pod koniec spotkania Federico Dimarco mógł podwyższyć wynik spotkania, ale jego strzał z krawędzi pola karnego wylądował na lewym słupku. W tym meczu nie wydarzyło się już nic – spadek Anglików do Ligi B stał się faktem.

23.09.2022r., 5.kolejka Ligi Narodów, San Siro (Mediolan)

Włochy – Anglia 1:0

Raspadori 68′

Włochy: Donnarumma – Di Lorenzo, Bonucci, Acerbi, Tolói – Cristante, Jorginho (89. Emerson), Dimarco (89. Frattesi) – Raspadori (81. Gabbiadini), Scamacca (63. Gnonto), Barella (63. Pobega).

Anglia: Pope – R. James, Dier, Maguire, Walker (72. Shaw) – Bellingham, Rice – Sterling, Foden, Saka (72. Grealish) – Kane.