Liga Narodów UEFA: Pogrom Portugalczyków, Hiszpanie z Czechami na remis

Liga Narodów

W niedzielę zostały rozegrane kolejne mecze Ligi Narodów UEFA. Dzisiaj mierzyły się ze sobą między innymi ekipy Czech i Hiszpanii czy Szwecji i Norwegii.

Liga A

Grupa 1

Na stadionie Sinobo w Pradze gospodarze – Czesi rywalizowali z ekipą Luisa Enrique. Już w 4′ minucie Jakub Pesek zaskoczył obronę “La Furia Roja”, kiedy to wykorzystał sprytne podanie Jana Kuchty. Goście wyrównali tuż przed przerwą za sprawą Gaviego. Pomimo przewagi w posiadaniu piłki i klarowniejszych sytuacji, to w 66′ minucie znowu Czesi strzelili gola. Tym razem strzelającym został asystujący wcześniej Kuchta. Niespodzianka? Nic z tych rzeczy. W 90′ minucie Inigo Martinez zapewnił 1 punkt swoim kolegom.

Czechy – Portugalia 2:2

Pesek 4′, Kuchta 66′ – Gavi 45+3′, Martinez 90′

Z kolei w Lizbonie Portugalczycy wręcz wzorowo odbili sobie remis z Hiszpanią. Choć to Szwajcarzy jako pierwsi umieścili piłkę w siatce, ten gol został anulowany z powodu zagrania ręką. Później gole padały tylko za sprawą podopiecznych Fernando Santosa. Najpierw William Carvalho uderzył z bliskiej odległości pokonując Kobela. Pod koniec pierwszej połowy legendarny Cristiano Ronaldo dołożył dwa trafienia, zaś w 68′ minucie Joao Cancelo ustalił wynik spotkania na 4:0.

Grupa 4

Serbowie także osiągnęli korzystny rezultat po przegranej z Norwegią. Dzisiejsi rywale gospodarzy, Słowenia, zdołała pokonać Rajkovicia tylko raz. W pierwszej połowie widzieliśmy jednego gola autorstwa Alexandara Mitrovicia a po 30 minutach spotkania odpowiedział Stojanović. W drugiej połowie na listę strzelców wpisali się: Milinković-Savić a w ostatnich minutach starcia Luka Jobić i Nemanja Radonjić.

Serbia – Słowenia 4:1

Mitrović 24′, Milinković-Savić 56′, Jović 85′, Radonjić 90+2′ – Stojanović 30′

Dobrą passę kontynuuje natomiast reprezentacja Norwegii. W hitowym starciu ze Szwedami za sprawą dwóch goli Erlinga Haalanda odnieśli zwycięstwo 2:1. Honorową bramkę dla Szwecji strzelił już w doliczonym czasie gry Anthony Elanga.

Szwecja – Norwegia 1:2