Liga Narodów: Podsumowanie spotkań z 11 października

Portugalia, Reprezentacja Portugalii / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

11 października, oprócz reprezentacji Polski, swoje mecze rozgrywała m.in. Rosja, Kosowo czy Serbia.

Bezbramkowy remis Rosji ze Szwecją odpowiadał jedynie gospodarzom, którzy pozostają najlepszym zespołem 2. grupy Dywizji B. Skandynawska drużyna ma na swoim koncie tylko jeden punkt z powodu porażki z Turcją 10 września.

W dywizji C liderem 4. grupy po zwycięstwie nad Czarnogórą są Serbowie. Dwie bramki zdobył Aleksandar Mitrović, czym zwiększył dorobek swojej reprezentacji do 7 punktów. Na drugim miejscu plasuje się Rumunia, która nie bez problemów pokonała najsłabszą w grupie Litwę. W 90. minucie gospodarze doprowadzili do remisu i liczyli na pierwszy punkt w tych rozgrywkach. Nadzieje Litwinów rozwiał Alexandru Maxim w ostatniej minucie doliczonego czasu. Najbardziej wyrównana sytuacja panuje w 3. grupie wspomnianej wyżej dywizji. Po zwycięstwie Izraela nad Szkocją każda z drużyn ma na swoim koncie trzy punkty. Albania zajmuje ostatnie miejsce z powodu ujemnego bilansu bramkowego. Szkoci przez ponad 30 minut dzisiejszego meczu grali w osłabieniu, a kluczowego gola stracili po naprawdę ładnym trafieniu… samobójczym.

Kosowo jest liderem 3. grupy Dywizji D. Piłkarze z Bałkanów wygrali bez większych problemów z grającą w osłabieniu Maltą 3:1 i mają na koncie 7 “oczek”. Tym samym Malta jest gorsza od Wysp Owczych, które w tej kolejce uległy Azerbejdżanowi 0:3.