Liga Narodów: Francja po szalonym meczu pokonuje Belgię i melduje się w finale

W meczu 1/2 finału UEFA Nations League Belgia przegrała z Francją 2:3. Trójkolorowi w finale zmierzą się z Hiszpanią, która wczoraj pokonała Włochów 2:1.

W drugim półfinale Ligi Narodów mierzyły się drużyny, które nie były zbytnio zadowolone swoim występem na Euro. Oczywiście dzisiejszy mecz był rozgrywany w ramach mniej prestiżowych rozgrywek, lecz nikt nie miał zamiaru grać na pół gwizdka.

Czerwone Diabły już w 4. minucie mogły wyjść na prowadzenie. Eden Hazard podał po ziemi w pole karne, tam fatalny błąd popełnił Jules Koundé, do futbolówki dopadł Kevin De Bruyne i momentalnie uderzył, lecz Hugo Lloris wykazał się kapitalną interwencją. Francuzi odpowiedzieli dosyć późno, bo po chwilę przed upływem drugiego kwadransa pierwszej połowy. Antoine Griezmann zgrał głową do Kyliana Mbappe, ten kopnął z pierwszej piłki, lecz zrobił to słabo i Thibaut Courtois pewnie obronił. Następną ofensywną okazję przeprowadzili podopieczni Roberto Martineza i udało im się wyjść na prowadzenie. Yannick Carrasco łatwo przedostał się w szesnastkę, strzelił po ziemi i pokonał bezradnego bramkarza Francji. Moment później było już 2:0. Kapitalnym podaniem popisał się De Bruyne, Romelu Lukaku bez większych problemów ograł Lucasa Hernándeza i strzałem pod poprzeczkę nie dał żadnych szans Llorisowi na obronę. Do przerwy już nic się nie zmieniło i Belgowie schodzili do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

Trójkolorowi od początku drugiej połowy rzucili się do ataku, ale na dogodną sytuację musieliśmy poczekać aż do 62. minuty. Na szczęście Francuzów zakończyła się ona bramką kontaktową. Mbappe dobrze dograł do Karima Benzemy, ten w dużym tłoku zdołał obrócić się z futbolówką, a następnie uderzeniem po ziemi pokonać Thibauta Courtois. Dosłownie chwilę później mistrzowie świata dostali rzut karny. Youri Tielemans sfaulował Griezmanna i po analizie VAR sędzia Daniel Siebert wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł Mbappe, który uderzył tak, że belgijski bramkarz nie miał żadnych szans na skuteczną obronę. Podopiecznych Didiera Deschampsa remis oczywiście nie zadawalał i szybko chcieli wyjść na prowadzenie. Bardzo blisko było w 77. minucie, gdy Benjamin Pavard podał do Griezmanna, próba gracza Atletico została zablokowana, natychmiastowo do piłki dopadł jednak Aurelien Tchouameni i strzelił technicznie jednak Courtois spektakularnie obronił. W ostatnich minutach mecz stał na kapitalnym poziomie. Najpierw mieliśmy nieuznanego gola Lukaku, następnie uderzenie Paula Pogby w poprzeczkę z rzutu wolnego, aż nadszedł doliczony czas gry. Wtedy to Pavard dośrodkował w szesnastkę, Toby Alderweireld źle wybił piłkę, bo wprost pod nogi Theo Hernándeza, ten spokojnie ją opanował, a następnie pięknym strzałem pokonał Courtois. Ostatecznie bramka gracza Milanu ustaliła wynik końcowy spotkania i to Francuzi mogli świętować awans do finału Ligi Narodów.

Po pierwszej połowie raczej mało kto uważał, że Francja będzie w stanie w tym spotkaniu zwyciężyć. A jednak piłka po raz kolejny nam pokazała, że jest zupełnie nieprzewidywalna. Podopieczni Didiera Deschampsa na drugą połowę zupełnie odmienieni tak jakby zapomnieli, że przegrywają 0:2. To 2:0 prawdopodobnie uśpiło Belgów, którzy poczuli się zbyt pewnie i w drugiej części zlekceważyli rywala, który to poczuł i wykorzystał.