Liga Narodów: Francja i Portugalia dopełniły formalności

źródło: twitter.com/SquawkaNews

W ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Narodów Portugalia mierzyła się na wyjeździe z Chorwacją, zaś Francja podejmowała Szwecję. Inne mecze toczyły się także w dywizji “C” i “D”. 

Francja przed kilkoma dniami zapewniła sobie awans do fazy play-off Ligi Narodów. Jednak to nie o to toczyła się dziś batalia, a o pozostanie w dywizji “A”. Zarówno Szwecja jak i Chorwacja miały na swoim koncie dorobek trzech punktów, obie ekipy wygrały ze sobą w stosunku 2:1. Wszystkie pozostałe mecze z Portugalczykami i Francuzami przegrały. Jednak to wicemistrzowie Europy mieli lepszy bilans bramkowy co dawało im utrzymanie. Wygrana którejkolwiek z drużyn, bądź remis zapewniały jednej pozostanie w grupie.

Szwecja i Chorwacja jako pierwsze strzelały gole w swoich spotkaniach, ale szybko zostały sprowadzone na ziemię. Najdłużej nadzieję mieli podopieczni Zlatko Dalicia, lecz w doliczonym czasie gry Ruben Dias strzelił gola na wagę zwycięstwa. Na szczęście Szwedzi także polegli, zatem ich porażka nie miała znaczenia w ogólnym rozrachunku. Chorwacja pozostała w dywizji “A”, zaś Szwecja od następnego sezonu zagra w dywizji “B”.

W  dywizji “C” Czarnogóra wysoko pokonała Cypr 4:0 i tym samym potwierdziła swój awans dalej. Z kolei Cypryjczycy nie podołali wyzwaniu i w kolejnym sezonie zagrają z potencjalnie słabszymi rywalami.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *