Liga Mistrzów: Zieliński z kolejnym trafieniem (Wideo)

Zieliński

sscnapoli.it

Liverpool pokonał Rangersów 2:0, natomiast Napoli rozbiło Ajax 6:1 w meczach grupy A Ligi Mistrzów.

“The Reds” dość szybko wyszli na prowadzenie w meczu ze szkocką ekipą. W 7. minucie do bramki trafił Trent Alexander-Arnold. Jeszcze w pierwszej połowie świetną okazję na podwyższenie wyniku miał Darwin Nunez. Jednak jego strzał obronił doświadczony Allan McGregor. Liverpool zyskał trochę spokoju, gdy na otwarcie drugiej części gry rzut karny wykorzystał Mohamed Salah. Jak się potem okazało – to było decydujące trafienie.

Liverpool – Rangers 2:0

Bramki: 7. Alexander-Arnold, 53. Salah (kar.)

Liverpool F.C.: Alisson – Alexander-Arnold (90+3. Gomez), Matip, van Dijk, Tsimikas – Henderson (C) (69. Fabinho), Alcántara (80. Milner) – Salah, D. Jota (69. Firmino), L. Díaz – Núñez (80. Elliott).

Rangers F.C.: A. McGregor – Tavernier (C), Goldson, Davies (81. G. Kamara), King, Barišić – Tillman (66. Sakala), Lundstram, Davis (66. Jack), Kent (81. Matondo) – Morelos (73. Čolak).

W drugim spotkaniu dość niespodziewanie to Ajax wyszedł pierwszy na prowadzenie za sprawą Mohammeda Kudusa. Potem jednak za strzelanie wzięło się Napoli. A jedna z bramek należała do Piotra Zielińskiego. Tym samym dla reprezentanta Polski było to już trzecie trafienie w tegorocznej fazy grupowej Ligi Mistrzów. Ostatecznie Napoli nie dało już zbyt wiele do powiedzenie rywalom. Można podkreślić, że Ajax ten mecz kończyli w 10 przez czerwoną kartkę Dusana Tadicia w drugiej połowie. Ale i tak dominacja Napoli była wyraźna. Włosi wygrali 6:1. I przybliżają się mocno do awansu do fazy pucharowej. W tabeli grupy A to właśnie Napoli jest liderem. Ma trzy punkty więcej niż Liverpool, a Ajax może pocieszyć się Ligą Europy.

Ajax – Napoli 1:6

Bramki: 9. Kudus (K. Taylor) – 18. Raspadori (Oliveira), 34. Di Lorenzo (Kvaratšelija), 45. Zieliński (Anguissa), 47. Raspadori (Anguissa), 63. Kvaratšelija (Raspadori), 81. Simeone (Ndombèlé)

AFC Ajax: Pasveer – Rensch (84. Baas), Timber (80. Grillitsch), C. Bassey, Blind – Berghuis (72. Brobbey), E. Álvarez, K. Taylor (72. Claassen) – Tadić (C), Kudus, Bergwijn.

SSC Napoli: Meret – Di Lorenzo (C) (84. Zanoli), Kim Min-jae, Rrahmani, Oliveira – Anguissa, Lobotka (80. Gaetano), Zieliński (46. Ndombèlé) – Lozano, Raspadori (64. Simeone), Kvaratšelija (64. Elmas).