Liga Mistrzów: Zasłużone zwycięstwo PSG

Le Parisien

W pierwszym meczu 1/8 Ligi Mistrzów Manchester United przegrał z PSG 0:2.

Pierwszy wiosenny wieczór w Lidze Mistrzów zapowiadał się bardzo ciekawie. W Teatrze Marzeń Manchester United podejmował zespół Mistrza Francji Paris  Saint – Germain. Po losowaniu bardzo łatwo było wskazać faworyta tego pojedynku. Wszystko za sprawą słabo wtedy spisującego się zespołu z Manchesteru. Wszystko zmieniło się wraz z przyjściem do klubu legendy Ole Gunnara Solskjaera, który zastąpił Jose Mourinho i pod którego wodzą Czerwone Diabły mają znakomitą serię zwycięstw.

Ten mecz można było zapowiedzieć jako spotkanie młodych gwiazd. Z jednej strony Marcus Rashford, po drugiej stronie Kylian Mbappe. To niewątpliwie na nich były zwrócone oczy wszystkich kibiców.

Na sytuację kadrową miał prawo narzekać trener gości. Nie mógł bowiem skorzystać z takich zawodników jak Neymar, Cavani, Meunier i Rabiot.

W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środku pola, a bramkarze nie mieli za wiele pracy. Najlepszą sytuację miał Mbappe, który próbował uderzyć wślizgiem, ale nie trafił. W 53. minucie kibice na Old Trafford wreszcie doczekali się bramki. Po dośrodkowaniu Di Marii bramkę zdobył Kimpembe, który uwolnił się od obrońcy. W 60. minucie ponownie Di Maria tym razem zagrywał do Mbappe, a młody Francuz podwyższył wynik meczu. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i PSG pokonało Manchester United 0:2.

Rewanż odbędzie się 6 marca w Paryżu.

Manchester United: De Gea – Young, Lindelof, Bailly, Shaw – Pogba, Matić, Herrera – Lingard(45′ Sanchez), Rashford(84′ Lukaku), Martial(46′ Mata)

PSG:  Buffon – Kehrer, Silva, Kimpembe, Bernat – Verratti(74′ Paredes), Marquinhos – Alves, Draxler, Di Maria(81′ Dagba) – Mbappe