Liga Mistrzów: Zadecydowała jedna bramka, Bayern triumfatorem

Bayern Monachium

Bayern Monachium zwycięzcą Ligi Mistrzów. W wielkim finale Bawarczycy pokonali PSG 1:0.

Mecz pomiędzy Paris Saint Germain a Bayernem Monachium kończy szalony sezon tej edycji Ligi Mistrzów. Obie drużyny pewnie ograły swoich rywali w półfinałach, Francuzi okazali się lepsi od Lipska, wygrywając 3-0, Bawarczycy w takim samym stosunku pokonali Olympique Lyon. Dziś minimalnym faworytem byli podopieczni Hansiego Flicka.

Pierwszy strzał w tym meczu oddali Bawarczycy, próbę z dystansu podjął Thiago, ale fatalnie kopnął w trybuny. Paryżanie odpowiedzieli w 18. minucie, Neymar minął obrońcę Bayernu, uderzył na bramkę Manuela Neuera, lecz niemiecki bramkarz popisał się kapitalną interwencją. Chwilę później świetną okzję do pokonania Keylora Navasa miał Robert Lewandowski jednak trafił w słupek. Reprezentant Polski po raz kolejny blisko gola był po upływie drugiego kwadransa pierwszej połowy, wtedy to Joshua Kimmich dośrodkował w szesnastkę, tam głową strzelał właśnie Lewandowski, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz PSG. W końcówce pierwszej połowy fatalny błąd popełniła obrona Bayernu, David Alaba podał wprost pod nogi Kyliana Mbappé, lecz Francuz uderzył w środek bramki i Neuer nie miał problemów ze złapaniem piłki. Do przerwy w finale Ligi Mistrzów goli nie było.

Na pierwszy strzał w drugiej połowie musieliśmy czekać aż do 54. minuty, wtedy to sprzed pola karnego strzelił Leon Goretkza, ale piłka trafiła w jednego z obrońców PSG i pewnie złapał ją Navas. Następna akcja Bawarczyków już zakończyła się golem. Kimmich dośrodkował w szesnastkę, tam głową uderzył Kinsley Coman i precyzyjnym uderzeniem pokonał golkipeera Paryża. Blisko gola wyrównującego był Marquinhos, który dostał świetne podanie od Neymara jednak po raz kolejny świetnie interweniował Neuer. W końcówce meczu PSG zepchnęło Bayern do obrony, ale nie miało pomysłu, żeby przez tą obronę się przedostać i ostatecznie Bawarczycy wygrali 1:0 i mogli się cieszyć z wygrania Ligi Mistrzów.

Mecz był bardzo wyrównany, obie drużyny stwarzały sobie groźne okazję, ale świetnie w bramce spisywali się obaj bramkarze. Zadecydowała jedna bramka, choć wydawało się, że finał może być prawdziwym pokazem strzeleckim, tak jednak nie było, ale spotkanie dało się oglądać.