Liga Mistrzów: Wymęczone zwycięstwo Liverpoolu, Matip bohaterem [WIDEO]

Wicemistrzowie Anglii w bólach wygrali z Ajaksem Amsterdam 2:1 w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Liverpool nie wszedł w nową kampanię zbyt dobrze. Podopieczni Jurgena Kloppa wciąż znajdują się pod formą, ale pomimo tego byli faworytami meczu z Ajaksem. I to właśnie gospodarze wyszli na prowadzenie. W 17′ minucie Mohamed Salah wykorzystał podanie Diogo Joty i pokonał Remko Pasveera. Zaledwie dziesięć minut później Mohammed Kudus wyrównał wynik spotkania z trudnej pozycji, ponieważ z pół obrotu huknął prosto pod poprzeczkę. Korzystny rezultat dla Ajaksu do przerwy utrzymał się dzięki dwóm świetnym interwencjom Pasveera. Najpierw wybił potężny strzał głową Virgila van Dijka a później uderzenie Trenta Alexandra-Arnolda.

W drugiej połowie Liverpool napierał, ale Ajax też miał swoją okazję. W 76′ minucie Daley Blind znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale mimo tego strzelił obok prawego słupka. Później swoją okazję zmarnował Darwin Nunez. Wydawało się, że pojedynek zakończy się remisem, jednakże na sam koniec spotkania Joel Matip wpakował piłkę do siatki po rzucie wolnym. Wymęczone zwycięstwo “The Reds”, ale.. wygrana to wygrana!

13.09.2022, 2.kolejka Ligi Mistrzów, Anfield (Liverpool)

Liverpool – Ajax Amsterdam 2:1

Salah 17′, Matip 89′ – Kudus 27′

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, van Dijk (C), Tsimikas – Elliott (66. Firmino), Fabinho, Alcántara – Salah, D. Jota (66. Núñez), L. Díaz

Ajax Amsterdam: Pasveer – Rensch (68. J. Sánchez), Timber, C. Bassey, Blind – Berghuis, E. Álvarez, K. Taylor (81. Grillitsch) – Tadić (C), Kudus (86. Brobbey), Bergwijn