Liga Mistrzów: skromna wygrana Borussi nad Newcastle. Wiele goli w innych spotkaniach

BVB (Twitter)

Borussia Dortmund pokonała Newcastle 1:0 i sięgnęła po pierwsze trzy punkty w “grupie śmierci” tej edycji Ligi Mistrzów. Decydującą bramkę zdobył Felix Nmecha.

W pierwszych minutach tego spotkania swoim kunsztem popisał się Nick Pope. Bramkarz Newcastle dokonał czegoś niesamowitego broniąc dwa strzały piłkarzy Borussi. Dzięki Anglikowi długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Próbował m.in. Malen z dystansu. Mimo, że to gospodarze mieli większe posiadanie piłki, to jednak podopieczni Terzicia byli bardziej konkretni i wyszli na prowadzenie w 45. minucie. Świetna kontra, podanie wycofujące w polu karnym od Schlotterbecka do Felixa Nmechy, ten z pierwszej piłki pokonał Pope’a.

Newcastle powinno wyrównać w 57 minucie, ale strzał Wilsona sprzed linii rzutu karnego świetnie obronił Kobel. Borussia broniła się a gospodarze starali się atakować jednak nieśmiało. Ciągłe opady deszczu nie pomagały zawodnikom obydwu drużyn. W 87. minucie Wilson główkował po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry, Kobel tylko odprowadzał piłkę wzrokiem, ale futbolówka wylądowała tylko na poprzeczce. W doliczonym czasie szczęście ponownie było przy drużynie gości. Tym razem to Wilson uderzył w poprzeczkę. Dzięki tej wygranej Borussia dogoniła w grupowej tabeli dzisiejszych rywali i również ma cztery punkty. Na prowadzeniu jest PSG, które dziś wygrało z AC Milan 3:0 i ma sześć punktów.