Liga Mistrzów: PSG wygrywa z Milanem

PSG

psg.fr

PSG rozbiło AC Milan 3:0. Rossoneri nadal nie strzelili gola w tej edycji Ligi Mistrzów.

Wynik spotkania otworzył w 34 minucie Mbappe. W środku pola pozycję wygrał Zaire-Emery, z którym nie poradził sobie Reijnders, podał do Mbappe, a ten szybkim zwodem oszukał Tomoriego i oddał płaski strzał. Maignan nawet nie drgnął. Piłka w siatce.

W 53 minucie Rossoneri absolutnie stracili koncentrację przy rozegraniu przez Paryżan rzutu rożnego, w konsekwencji czego najpierw Demebele znalazł się niepilnowany mogąc swobodnie oddać strzał, który co prawda obronił Maignan, ale przy dobitce Muaniego był bez szans.

Gospodarzom udało się w  podwyższyć prowadzenie na 3:0 w 89 minucie, kiedy to koronkową akcję sfinalizował Lee. Rossoneri wracają do Mediolanu i nadal w fazie grupowej pozostają bez zwycięstwa i bez strzelonej bramki.

Bramki: 32. Mbappé (Zaïre-Emery), 53. Kolo Muani (Dembélé), 89. Lee Kang-in (Zaïre-Emery)

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Hakimi (90+3. Mukiele), Marquinhos (C), Škriniar, L. Hernández – Zaïre-Emery, Ugarte (71. F. Ruiz), Vitinha – Dembélé (71. Lee Kang-in), Kolo Muani (82. G. Ramos), Mbappé.
Rezerwowi: Letellier, Tenas – Danilo, Soler, Barcola.

Trenér: Luis Enrique

AC Milan: Maignan – Kalulu, Thiaw (46. Calabria), Tomori (90. Kjaer), T. Hernández – Musah (77. Pobega), Krunić (77. Adli), Reijnders – Pulisic, Giroud, Leão.
Rezerwowi: Mirante, Nava – Jović, Florenzi, C. Traoré, Bartesaghi.

Trenér: Stefano Pioli

Sędziowie: Vinčić – Klančnik, Kovačič

Żółte kartki: 16. Hakimi (PSG), 44. Dembélé (PSG) – 4. Thiaw (ACM), 7. Krunić (ACM), 61. Tomori (ACM), 62. Kalulu (ACM)