Liga Mistrzów

Liga Mistrzów (Champions League) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Milan Pavkov bohaterem Crvena Zvezdy! 24-letni napastnik dwukrotnie pokonał Alissona w konfrontacji Ligi Mistrzów z Liverpoolem.

Dość niespodziewanie pierwszy cios padł w 22. minucie. Gospodarze otrzymali rzut rożny, który wykonywał Marko Marin, a najwyżej do piłki wyskoczył Pavkov, znakomicie strzelając z głowy. Siedem minut później było już 2:0. Tym razem Pavkov zdecydował się na uderzenie z dwudziestego metra, co całkowicie zaskoczyło brazylijskiego golkipera. Liverpool w drugiej połowie ruszył do ofensywy. Okazję miał między innymi Mohamed Salah w 71. minucie, ale trafił w słupek.

Crvena Zvezda – Liverpool 2:0 (2:0)

22′ i 29′ Pavkov

FK Crvena Zvezda Belgrad: Borjan – Stojković (60. Gobeljić), Savić, Degenek, Rodić – Krstičić (73. Jovičić), Jovančić – Srnić, Marin (64. Čaušić), Ben Nabouhane – Pavkov

Liverpool F.C.: Alisson – Alexander-Arnold (46. Joe. Gomez), Matip, V. van Dijk, Robertson – Milner, Wijnaldum, Lallana (79. Origi) – M. Salah, Sturridge (46. Firmino), Mané