Liga Mistrzów: Sensacja w Brugii. Club Brugge zwycięża nad Atletico Madryt

Twitter: @Atleti

Club Brugge z kompletem punktów po 3 kolejkach Ligi Mistrzów. Belgijski klub pokonał dziś Atletico Madryt 2:0.

Gra w pierwszej połowie toczyła się głównie na połowie drużyny gości. Jednak ekipa Diego Simeone znana jest z doskonałych kontr, o czym mogliśmy przekonać się m.in. w 26. minucie, kiedy to w świetnej sytuacji znalazł się Alvaro Morata, ale strzał Hiszpana obronił Simon Mignolet. W 33. minucie boisko z powodu kontuzji opuścił Marcos Llorente, a w jego miejsce na murawie zameldował się Angel Correa. A trzy minuty później Brugia cieszyła się już z pierwszego gola autorstwa Kamala Sowaha, który trafił do pustej bramki po dobrym podaniu Jutgli.

Oczywiste było, że to Atletico w drugiej części spotkania będzie musiało przejąć inicjatywę. Tak też się stało, ale to “Blauw-Zwart” podwyższyli prowadzenie w 62. minucie za sprawą Ferrana Jutgli. Atletico nacierało, a defensywa gospodarzy w końcu się pomyliła. Według arbitra tego spotkania Casper Nielsen faulował Matheusa Cunhę w polu karnym, a piłkę na 11 metrze ustawił Antoine Griezmann. Francuz uderzył i trafił w poprzeczkę. Kilkanaście sekund później zdobył jednak gola, ale był na pozycji spalonej. Zespół ze stolicy Hiszpanii do samego końca starał się o nawiązanie kontaktu z rywalem, ale podopieczni Carla Hoefkensa dzielnie się bronili, a do utrzymania czystego konta mocno przyczynił się bramkarz, Simon Mignolet. Ostatecznie Club Brugge wygrał 2:0 i z 9 punktami zajmuje 1. miejsce w grupie.