Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W szóstej serii gier Champions League, Real Madryt na Santiago Bernabeu niespodziewanie przegrał z CSKA Moskwa (0:3).

“Królewscy” pod wodzą Santiago Solariego odmienili oblicze i przed Klubowymi Mistrzostwami Świata rozegrają dwa spotkania. W fazie grupowej Real Madryt poniósł jedną porażkę, nieco pechową w Moskwie z CSKA. To logiczne że wiążemy z tym spotkaniem nadzieje. Przede wszystkim zależy mi na tym, by w szatni móc sobie spojrzeć w oczy i powiedzieć, że daliśmy z siebie wszystko – mówił Wiktar Hanczarenkana konferencji prasowej. Rosjanie wciąż walczyli o trzecie miejsce, które pozwala na występy w Lidze Europy.

Po pierwszych trzydziestu minutach nic nie wskazywało, że “Królewscy” zostaną zmieceni przez niżej notowanego rywala w ciągu pięciu minut. Bramki dla gości zdobyli Fiodor Czałow oraz Giorgij Szczennikow. Chwilę wcześniej Marco Asensio był blisko trafienia, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę. W 73. minucie polu karnym gospodarzy odnalazł się Arnor Sigurdsson, który strzałem po ziemi pokonał belgijskiego golkipera. W końcówce swoje szanse mieli zawodnicy Realu, ale “Królewskim” nie udało się odwrócić losów tego spotkania.