Liga Mistrzów: Manchester United poległ w starciu z PSG w hicie kolejki

PSG wygrało z Manchesterem 1:3 i zrównało się z nim punktami w tabeli grupy H.

W mecz lepiej wszedł zespół gości. Paryżanie byli częściej przy piłce, wykazywali też większą chęć do utrzymywania piłki i kreowania akcji. Zaowocowało to bramką Neymara już w 6. minucie spotkania. Po dobrej akcji Mbappe i jego zablokowanym strzale, do piłki dopadł właśnie Brazylijczyk. Oddał mocny strzał i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Ten duet ofensywnych zawodników PSG jeszcze nie raz zagrozi bramce United. Po około kwadransie, gospodarze wreszcie przejęli inicjatywę gry. Przez następne pół godziny byli stroną przeważającą. Po kolejnej składnej wymianie piłek, Czerwone Diabły doszły do kolejnej sytuacji strzeleckiej. Rashford uderzył na bramkę, a Danilo Pereira próbując nieszczęśliwie blokować uderzenie rywala, wbił futbolówkę do własnej siatki. To była dobra i ciekawa pierwsza połowa, która zasługiwała na miano hitu środowych spotkań Ligi Mistrzów.

Druga połowa zaczęła się absolutną dominacją gospodarzy. Raz po raz tworzyli sobie dobre sytuacje, których nie umieli wykorzystać. Świetne okazje mieli Martial i Cavani, ale zdołali pokonać Navasa. Stare piłkarskie porzekadło mówi, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Tak było też w tym przypadku. Po odbijance w polu karnym dość przypadkowo piłka trafiła do Marquinhosa, a ten strzelił gola. Chwilę po wznowieniu gry, Fred wszedł na dużym ryzyku w nogi przeciwnika i za to przewinienie obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji tego, czerwoną kartkę. Gospodarze mieli jeszcze jedną dobrą sytuację na odwrócenie losów spotkania. Po próbie wybicia dośrodkowania z rzutu wolnego, Pogba próbował uderzyć z górnej piłki, ale nie trafił w bramkę. Następne okazje należały już tylko do gości, którzy wykorzystywali grę w przewadze. Już w doliczonym czasie gry Mbappe wszedł z łatwością w pole karne i wyłożył piłkę Neymarowi, a ten wykończył akcję do pustej bramki. PSG wygrało z Manchesterem 1:3 i zrównało się z nim punktami w tabeli grupy H.

02.12.2020, 5. kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów, Old Trafford

Manchester United – Paris Saint-Germain 1:3 (1:1)

32′ Rashford – 6′, 90+1 Neymar, 69′ Marquinhos

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka (90′ Ighalo), Lindelöf, Maguire, Telles – McTominay, Fred – Rashford (74′ Pogba), Fernandes, Martial (79 ‘Greenwood) – Cavani (79’ van de Beek).

Paris Saint-Germain: Navas – Florenzi (79′ Kehrer), Marquinhos, Diallo (90′ Gueye), Kimpembe – Verratti (79′ Rafinha Alcântara), Danilo Pereira, Paredes (65′ A. Herrera) – Neymar, Kean (65′ Bakker), Mbappé.

Żółte kartki: 23’+70′ Fred – 37′ Paredes, 59′ Verratti

Czerwona kartka: Fred (dwie żółte kartki)

Sędzia: Orsato