Liga Mistrzów: Luis Suarez katem Interu Mediolan

Suarez

W hicie 2. kolejki Ligi Mistrzów, FC Barcelona pokonała na Camp Nou z Inter Mediolan (2:1). Bohaterem Katalończyków został Luis Suarez, który zdobył dublet.

Pod znakiem zapytania stanął występ Leo Messiego, ale ostatecznie Argentyńczyk wybiegł w wyjściowym składzie “Dumy Katalonii” i nie było już śladu po urazie mięśnia przywodziciela w lewej nodze. Ernesto Valverde na ławce rezerwowych pozostał Ousmane Dembele, który również wyleczył kontuzję. – Dla każdego piłkarza jest czymś pięknym, kiedy może się zmierzyć z najsilniejszymi na świecie. W tym przypadku chodzi o Leo Messiego i Cristiano Ronaldo – mówił Milan Skriniar. Inter Mediolan u progu sezonu jest w znakomitej dyspozycji i nie zaznał jeszcze goryczy porażki.

Niezwykle napakowani gości już w trzeciej minucie wyprowadzili atak, który skutecznym uderzeniem wykończył 22-letni Argentyńczyk Lautaro Martinez. W 33. minucie ekipa Antonio Conte była bliska podwyższenia wyniku, lecz strzał Nicolo Barelli zablokował w ostatnim momencie defensor “Blaugrany”. Cztery minuty później swój kunszt wykazał Marc-Andre ter Stegen, który popisał się fantastycznym refleksem, a Lautaro Martinez mógł tylko złapać się za głowę myśląc jak futbolówka nie znalazła miejsca w siatce. W pierwszej części spotkania gospodarze oddali kilka celnych uderzeń, lecz żadne nie mógł zaskoczyć doświadczonego Samira Handanovicia. W 58. minucie Arturo Vidal dorzucił piłkę do Luisa Suareza, a Urugwajczyk genialnym pół wolejem zapakował futbolówkę między słupki. W 84. minucie Leo Messi wyłożył piłkę Luisowi Suarezowi, który świetnym przyjęciem minął rywala i strzałem po ziemi zapewnił trzy punkty “Dumie Katalonii”.